Előnybe kerültünk

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC-Vásárhelyi Kosársuli 110-83 (28-21, 26-17, 25-26, 31-19)

GYKC: PUSZTA 20/6, Ruják 9, KOVÁCS S. 15, GOMBÁS 13/3, NÁRAI 16. Cs.: Hegedűs 9/3, BARUTA 15/3, Horváth Á. 3, Nagy T. 4, Zábó 3/3, Oláh, Kámán 3. Edző: Csaplár-Nagy Ervin.

Az első negyed első fele kiegyenlített küzdelmet hozott (12-11), a második öt percben azonban sikerült hét ponttal ellépnünk. A második szakaszra is megmaradt a lendület, egy 15-4-es rohanással megnyugtatóvá vált az előnyünk, s a szünetre is 16 pontos különbséggel mehettünk (54-38). A folytatásban viszont a vendégek letámadása ellen sokáig nem találtuk az ellenszert, a Vásárhely egy 19-4-gyel feljött egy pontra (58-57). Szerencsére ebbe egy kicsit "belefáradtak" a vendégek, s a zárószakasz előtt egy pont híján visszaállt az első félidőre kialakult differencia (79-64). A záróetapban aztán már egyértelmű volt a meccs alakulása, csapatunk 100 pont fölött dobott, s ehhez az eddig kevesebbet játszók is hozzá tudták tenni a magukét. Így az 5-8. helyért rendezett párharc első felvonása után 1-0-ra vezetünk. Folytatás május 13-án 18 órakor Hódmezővásárhelyen.

Csaplár-Nagy Ervin: - Gratulálok a csapatomnak! Az elején úgy kezdtünk, ahogy megbeszéltük, de a harmadik negyedben az ellenfél agresszív letámadása ellen nem igazán tudtunk játszani. Felébredtünk és gyors passzokkal, gyors lerohanásokkal visszavertük az ellenfél erejét. A végére visszahoztuk a különbséget is. Nagy szívvel játszottunk.