Hajszálra a bravúrtól

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC-MEAFC 74-78

GYKC: Puszta 11/9, Ruják 9/3, Hegedűs 7/3, GOMBÁS 23/3, NÁRAI 19/3. Cs.: Horváth Á. 3/3, Nagy T. 2, Zábó. Edző: Csaplár-Nagy Ervin.

A párharcot 2-0-ra nyerte a MEAFC.

Jól kezdtük a rájátszás második meccsét, 13-8 után azonban átvette az irányítást a MEAFC, s 19-17-re már a vendégcsapat vezetett. Csapatunk 24-23-nál vette vissza a vezetést, ezt azonban egy 17-0-ás miskolci roham követte (24-40). Innen sokáig őrizte 15-20 pont körüli előnyét a vendéggárda, de a negyedik negyedben nagy hajrát nyitottunk, s feljöttünk egy pontra (67-68). Az izgalmas végjátékban aztán mi hibáztunk többet, így végül nem tudtunk fordítani, ami azt jelenti, hogy a MEAFC az 1-4., mi az 5-8. helyért folytathatjuk.

Csaplár-Nagy Ervin: - A Miskolc elleni visszavágót lassú ritmusban kezdtük, ezt az ellenfél meg is büntette. A második negyedtől vért izzadva jöttünk vissza a meccsbe, de sajnos nyolc ember ellen nehéz volt, nem is tudtuk megfordítani a mérkőzést. A sorozatos hibás ítéletek elvették a továbbjutás esélyét. Sajnálom a fiúkat mert alázatos, extra játékot mutattunk, de voltak, akiknek ez nem tetszett...