Győzelemmel zártuk az alapszakaszt

Veszprémi Egyetem-Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 78-84 (16-24, 21-19, 20-21, 21-20)

Veszprém, NB I/B-s mérkőzés. V.: Tóth K., Sabáli, Földesi.

GYKC: PUSZTA 21/12, Ruják 12/3, KOVÁCS S. 10/3, GOMBÁS 14/6, NÁRAI 13. Cs.: HEGEDŰS 12/9, Horváth Á. 2. Edző: Csaplár-Nagy Ervin.

Kiegyenlített küzdelmet hozott a nyitónegyed első fele, majd 10-10 után mi léptünk meg, 18-22-re, majd 22-15-re vezettünk, a szakaszt pedig nyolcpontos vezetéssel zártuk. A második tíz percben állandósult a különbség, a már biztosan alapszakasz-első veszprémiek négy pontra ugyan feljöttek (27-23), de innen megint a mi pillanataink következtek (35-24). A félidő hajrájában viszont hat pontra felzárkóztak a hazaiak, 43-37-es vezetésünkkel mehettünk a nagyszünetre. Fordulás után 55-55-nél utolért bennünket az éllovas, de sikerült újítani, s egy 9-0-val megint megugrottunk. Előnyünkből hét egység a zárószakasz előtt megmaradt (64-57). Az utolsó felvonásban sokáig 10 pont körüli volt az előnyünk, két perccel a vége előtt háromra felzárkózott a Veszprém (79-76), de Hegedűs egy, Gombás két büntetője, valamint Puszta duplája eldöntötte a mérkőzést, azaz győzelemmel zártuk az alapszakaszt!

Csaplár-Nagy Ervin: - A veszprémi mérkőzésre teher nélkül utaztunk. Nem volt győzelmi kényszer. Ennek ellenére a fiúk maximálisan a két pontra hajtottak és csak az volt a céljuk. Többször a nyugtatás és a türelmes játékra intés volt a célravezető tanács az időkérésnél, ami végül higgadt, pontos támadásokat eredményezett. Gratulálok a csapatomnak az egész éves teljesítményhez. Készülünk a rájátszásra, ami szombaton Miskolcon kezdődik.