U12 Zsiráfok

8.Forduló

Tatai Mókusok - GYKC Zsiráfok 70-39 (24-4; 19-11;18-13; 9-11)
Zsiráfok: Horváth Attila 8 Fűzy M. 5 Korcsek A. 7 Lázár S. 9 Máró A. 1 Dávidházy M. 2 Várszegi B. 4 Gálos Zs. 1 Vaszari B. 2 Nagy Sz. Domján L. Galántai Cs.

GYKC Zsiráfok - MTE 1904 81-58 (28-8; 19-22; 20-12; 14-16) Horváth A. 14 Fűzy M. 2 Korcsek A. 2 Zsiráfok: Lázár S. 8 Domján L. Máró A. 1 Dávidházy M. 13 Várszegi B. 6 Gálos Zs. 13 Vaszari B. 20 Nagy Sz. Galántai Cs.

Palásti Viktor edző: -  A hétvégén lezajlott a szezon utolsó fordulója is, bíztam abban, hogy mindkét mérkőzést sikerrel fogjuk venni, de ez nem jött össze. Ebben közrejátszhatott, hogy kevesebbet tudtunk edzeni az elmúlt időszakban többek között a tavaszi szünet miatt. Ez meglátszódott az első mérkőzés első félidején is. A fiúk kapkodtak és fegyelmezetlenül játszottak. Ezt szerencsére a félidőben sikerül helyre hozni és egy tisztességes helytállásra még futotta az első mérkőzésen. A második mérkőzést ott folytattuk, ahol az első meccset abbahagytuk. Rövidebb időre sikerült extrát védekezni, aminek külön örülök. A sok labdaszerzésnek és lepattanónak meg lett az eredménye, így hamar sikerült egy nagyobb előnyt kidolgozni, amit a végéig meg tudtunk tartani. Jobbulást kívánok Fűzy Máténak, aki lesérült és nem tudta folytatni a mérkőzést.

7.Forduló

GYKC Zsiráfok - OSE Mormoták 43 - 86 (4-20, 16-20, 13-26, 10-20)

Zsiráfok: Horváth A. 16 Fűzy M. 8 Korcsek A. 1 Dávidházy M. 3 Ress D. 2 Vaszari B. 8 Nagy Sz. 5 Bognár Gy. Domján L. Máró A.

MTE 1904 - GYKC Zsiráfok 73 - 38 (15-13, 26-9; 17-4, 15-12)

Zsiráfok: Horváth A. 10 Fűzy M. 11 Korcsek A. 6 Máró A. 2 Ress D. 3 Nagy Sz. 4 Dávidházy M. 1 Bognár Gy. 1 Vaszari B. Domján L.

Palásti Viktor edző: - Több kulcsjátékosunk sem tudott pályára lépni ezen a hétvégén ami döntően befolyásolta a mérkőzések alakulását. Mindkét mérkőzésen már az első félidőben kialakult egy nagyobb különbség, amit már nem nem tudtunk visszahozni és csak szaladtunk az eredmény után. Túl sok labdát vesztettünk el, amit ellenfeleink ki is használtak. A fiataljaink, akik feljátszanak megint kitettek magukért. Védekezésünk csak néhány percig működött. Akadtak jó egyéni teljesítmények, de ez most kevés volt. A csapatban több van annál, mint amit mutatott ezen a hétvégén. Bízom benne, hogy a következő alkalommal ezt bizonyítani fogják

6.Forduló

GYKC Oroszlánok-GYKC Zsiráfok 49-55 (12-14, 13+5-10+2, 15-13, 4-16)

Zsiráfok: Lázár S. 6, Bognár Gy. 2, Gálos Zs. 4, Vaszari B. 10, Nagy Sz. 5, Horváth A. 10, Fűzy M. 6, Várszegi B. 11, Korcsek A. 1, Dávidházy M., Máró A., Ress D.

Soproni Sportiskolás Bikák-GYKC Zsiráfok 111-32 (20-14, 29+5-6+3, 26-6, 31-3)

Zsiráfok: Lázár S. 6, Bognár Gy. 2, Gálos Zs. 2, Vaszari B. 6, Nagy Sz. 3, Horváth A. 5, Fűzy M. 3,  Dávidházy M. 3, Ress D. 2, Várszegi B., Domján L., Korcsek A.

Palásti Viktor edző: - Az első mérkőzésen a két csapat végig fej fej mellett haladt. Sikerült lehozni a mérkőzést úgy, hogy sikerült nyomás alatt tartanunk az ellenfelet, többször sikerült meggátolni, hogy az ellenfél nyolc másodperc alatt átjuttassa a labdát a másik térfélre. Szoros és agresszív védekezésünk hatékonyan működött. Támadásban bátran vállaltuk az 1-1 elleni helyzeteket, többnyire sikerrel. A második mérkőzésre a csapat nagyon elfáradt, azokat az alapdolgokat sem tudták megcsinálni, aminek már rutinszerűen kellene mennie. Az ellenféllel nem voltunk azonos szinten a második mérkőzésen, de az első meccsből lehet és kell is meríteni.

5.Forduló

Széchenyi KA - Győri KC Zsiráfok 70 - 46 (21-8; 18 - 14; 17-10; 14-14)

Zsiráfok: Nagy Sz. 3 Várszegi B. 3 Vaszari B. 7 Lázár S. 4 Fűzy M. 12 Korcsek A. 3 Horváth A. 5 Gálos Zs. 9 Bognár Gy. Domján L. Máró A.

Győri KC Zsiráfok - Tatabányai KC 89 - 39 (23-14, 26 - 7, 23-14, 17-4)

Zsiráfok:Gálos Zs. 17 Horváth A. 9 Fűzy M. 11 Korcsek A. 6 Lázár S. 21 Bognár Gy. 5 Várszegi B. 8 Vaszari B. 3 Nagy Sz. 9 Máró A. Domján L.

Palásti Viktor edző: – A hétvégén újra találkoztunk a győri lányok ellen, akik ellen megint nem sikerült megszereznünk a győzelmet. Az első negyedben sok volt a kapkodás, sok volt az eladott labda, amit az ellenfelünk kíméletlenül kihasznált. Miután felébredtünk, a második negyedre sikerült egy szervezettebb játékot bemutatni. Az első mérkőzésen a védekezésünk keménységét és a sebességet hiányoltam első sorban. A második mérkőzésre egy meccs pihenővel fordultunk rá, míg az ellenfelünk nem tudott pihenni és ez a pályán is meglátszódott. A védekezésünk feljavult a második meccsre, többnyire jól működött az egész pályás letámadás. Támadásban a befejezésekkel és lépés hibákkal voltak nagyobb problémáink, ezen javítani kell a későbbiekben. Külön örülök, hogy azok akik feljátszanak, jól szálltak be, sok pontot dobtak. Gálos Zsombi első U12-es meccsén 17 ponttal örvendeztetett meg minket.

4.Forduló

Tatai Mókusok–GYKC Zsiráfok 97–30 (16–8, 34 – 8, 17–8, 30–6)

Zsiráfok: Korcsek A. 8, Dávidházy M., Lázár S. 2, Fűzy M. 2, Máró A., Várszegi B. 8, Nagy Sz. 4, Domján L. 2, Horváth A., Bognár Gy. 3, Ress D. 1, Szalay A.

GYKC Zsiráfok–GYKC Oroszlánok 46–81 (9–25, 10+4–22+4, 12–22, 11–8)

Zsiráfok: Korcsek A. 8, Dávidházy M. 9, Lázár S. 2, Fűzy M. 9, Máró A. 4, Várszegi B. 5, Nagy Sz. 7, Domján L. 2, Horváth A., Bognár Gy., Ress D., Szalay A.

Palásti Viktor edző: – Az új évet nem sikerült úgy kezdeni ahogy szerettük volna. Az első mérkőzésen nagyon álmosak voltunk, és nem is sikerült felébrednünk teljesen, csak a második mérkőzésre. A nagy betegséghullám bennünket is elért, így több kulcsjátékosom sem tudott pályára lépni. A második mérkőzést nagyon sok hibával és faulttal kezdtük. Nem tudtuk megfogni Mészáros Botondot, így hamar kialakult egy nagyobb különbség, amit a másik győri csapat megtartott, sőt, még hozzá is tudtak rakni jó néhány pontot. A második mérkőzésen több fiatalabb játékos is jól játszott, ennek örülök.

Magabiztos sikerek

GYKC Zsiráfok-Tatabányai Kenguruk 86-23 (16-4, 34+2-4+3, 14-8, 20-4)

Zsiráfok: KORCSEK A. 18, BOGNÁR GY., VÁRSZEGI B. 7, DOMJÁN L. 2, NAGY SZ. 4, Horváth A. 16, Szalay A., Lázár S. 12, Ress D. 9, Vaszari B. 18, Máró A.

Tatabányai KC - GYKC Zsiráfok 48-83

Zsiráfok: HORVÁTH A. 13, LÁZÁR S. 15, MÁRÓ A., RESS D. 2, VASZARI B. 12, Szalay A. 2, Bognár Gy. 8, Várszegi B. 10, Korcsek A. 9, Domján L. 2, Nagy Sz. 10.

Palásti Viktor edző: - Ezen a hétvégén játszottunk idáig a legjobban. Az első mérkőzést sikerült nagyobb hibák nélkül végig játszani. Jó iram és kemény védekezés volt jellemző a meccsek egészére. Nagyon sok labdát tudtunk szerezni, amiket kosarakra tudtunk váltani. A második mérkőzést picit álmosan kezdtük, szokatlan hibák jöttek elő, amelyeket szerencsére a mérkőzés későbbi szakaszában már sikerült kiküszöbölni. Az ellenfél 11-es játékosa komoly fejfájást okozott nekünk, de a második félidőben már sikerült kikapcsolni. Az egyik nagy pozitívum, hogy a csapat megcsinálta, amit kértem tőlük. A másik, hogy egyre többször visszaköszön az, amiket edzéseken gyakorlunk. Ezt kell folytatni a továbbiakban is.

Hasznos mérkőzések

GYKC Oroszlánok-GYKC Zsiráfok 55-51 (16-9, 13+2-10+4, 16-9, 8-19)

Zsiráfok: Horváth A. 12, Máró A. 2, Várszegi B. 3, Domján L., Nagy Sz., Lázár S. 16, Vaszari B. 8, Fűzy M. 4, Dávidházy M. 1, Ress D. 5, Korcsek A., Bognár Gy.

GYKC Zsiráfok-Tatabányai Kenguruk 69-22 (16-8, 20+4-2+2, 8-8, 21-2)

Zsiráfok: Horváth A. 8, Korcsek A. 2, Máró A., Várszegi B. 13, Ress D. 2, Domján L., Lázár S. 16, Fűzy M. 4, Bognár Gy. 8, Dávidházy M. 4, Vaszari B. 13, Nagy Sz. 1.

Palásti Viktor edző: - Az első mérkőzés kissé hektikusan indult, aztán úgy is folytatódott. Ellenfelünk a második félidő közepén egy 9-0-ás futással tetemes előnyt szerzett, amit az utolsó percekig képesek voltak megtartani. Későn ébredtünk fel, így hiába produkáltunk jó utolsó negyedet, így is csak megszorongatni tudtuk a másik győri csapatot. Kicsivel több koncentrációval meg lehetett volna ez a meccs. Sok eladott labdánk volt, amit ellenfelünk kihasznált, ami végül végzetesnek bizonyult. A második mérkőzésen már az elejétől fogva haraptunk. Úgy kezdtük a mérkőzést, ahogy az azelőttit befejeztük. Harcos, kemény, egészpályás védekezésünk meghozta az eredményt, sok labdát szereztünk, amelyeket javarészt sikerült értékesíteni is. A fiúk többnyire meg tudták csinálni, amit kértem tőlük. Ezen a napon voltak kiemelkedő egyéni teljesítmények, aminek örülök. Csapatszinten a védekezés kezd alakulni. Jó mérkőzéseket játszottunk, gratulálok a fiúknak és a másik győri csapatnak.