U14 '04

Wavra nélkül nem megy

Győri KC ’04-Ajka 70-76

GYKC: Dani B. 13/3, JANSZKY Z. 30, Magyari V. 4, Hősi R. 9, Horváth Cs. 10, Blasek B. 4.

Király Márió edző: - A szezon legponterősebb játékosa, Wawra Máté az elmúlt fordulóban bokasérülést szenvedett, így nem tudott velünk tartani. Ezen felül a csapat másik alappillére, Dani Balázs is szörnyű napot fogott ki, talán karrierje legrosszabb mérkőzésén van túl. A mérkőzést nagy önbizalommal, hajtósan kezdtük. Csodás első negyedet produkáltunk, mindenki úgy mozgott, ahogy kellett. A második negyedtől kezdve viszont varázsütésre átváltozott a űjátékunk rémálommá. Sorozatosan kihagyott ziccerek, rossz passzok. Az ellenfél nagy önbizalomra tett szert, így már a lélektani előny is velük volt. Nem voltunk képesek visszajönni a meccsbe. Sajnálatos vereséget szenvedtünk. Az elkövetkező edzéseken sürgősen rendet kell tenni a fejekben, hiszen ez a leengedés nem megengedhető.

7.Forduló

Győri KC 04 – Dávid Kornél KA „C” 55:92 (17:29,17:23,9:25,12:15)

GYKC:Hősi R. 10, Janszky Z.12, Székelyhidi B. 4, Dani B. 6,Blasek 4, WAWRA M. 17, Magyari V. 2,

Király Márió edző: - Nagyon sok hibával kezdtük a mérkőzést, amit az ellenfél könyörtelenül ki is használt. Első két negyedben több mint 50 pontot kapni nem túl jó. A fehérvári alakulat egészpályás letámadása számunkra még nagy feladat volt, különösen, hogy ha valaki elfáradt, jött egy hasonló tudású, erősségű játékos náluk. Ennek ellenére egy percig sem adták fel, ami számomra becsülendő volt. Wawra – Janszky – Dani B. hármas így is szépen játszott, de sajnos ők hárman kevesek.

Győri KC 04 – Tatabányai Kenguruk 73:55 (16:8,31:8, 15:20, 11:19)

GYKC:Janszky Z 7, DANI B. 12, Magyari V. 5, Ács D. 2, WAWRA M. 27,Éhn G. 4,Blasek B. 6, Hősi R. 4, Horváth Cs. 6,

Király Márió edző: - Csodásan kezdtük a mérkőzést. Sorra okos, jó megoldásokat választottak a játékosok. A második negyedben még nagyobb küzdést mutattunk be. Wawra Máté tarthatatlan volt, de a teljes csapat maximálisan hozta azt, amit tud. Sok labdát tudtunk szerezni, s ebből gyors, könnyű kosarakat tudtunk dobni. A mérkőzés már a félidőre eldőlt. A folytatásban állandóan forgatva a csapatot, több opciót is ki tudtunk próbálni. Minden játékos kapott időt a bizonyításra. Öröm volt nézni, ahogy az első félidőben játszottunk.

Győzelem után vereség

Győri KC - Ifjú Sólymok 60:43 (18-4,7-12,21-9,14-18)

GYKC: JANSZKY Z. 20, Székelyhidi B. 4, Hősi R. 6, Éhn G. 2, WAWRA M. 20, Magyari V. 2,
Németh A. 2, Horváth Cs. 2, Ács D. 2,

Király Márió edző: - Sokadik mérkőzésünk a szombathelyi egyesület ellen. Remek első negyeddel kezdtünk (10-0), számos szép kosarat szerezve. Az első negyedben úgy védekeztünk, ahogy nagyjából elvárható lenne mindig. A mérkőzés második negyedében talán túlzottan elhittük, hogy vége a mérkőzésnek, így feljött az ellenfél. A második félidőt okos kosarakkal kezdve, egy stabil előnyt kialakítva uraltuk a mérkőzést. A csapat szintű játék Dani Balázs hiányával igen csak gyengécske volt. Domináltak az 1-1 és 2-2 mozzanatok.

Győri KC – Tapolca 50:84 (15-23,8-20,23-23,4-18)

GYKC:Janszky Z. 21, Hősi R. 4, Székelyhidi B. 1, Éhn G. 2, Horváth Cs. 8, Blasek B. 2,
Wawra M. 12,

Király Márió edző: - A tapolcai alakulattal a szezonban már találkoztunk. Azon a mérkőzésen egy bő 10 pontos vereséget szenvedtünk. Az akkori csapat kibővült 3 új játékossal. Egy bő rotációval rendelkező alakulat ellen játszottunk. Sebességünkkel nem volt probléma, első sorban a kreatív játék hiányzott. Klasszikus irányító nélkül nem volt aki fazont szabjon a játékunknak. Számos erőltetett, hibás megoldás született. Előjött régi ismerősünk, a pocsék büntető dobás is. A mérkőzés legvégén már csak az eddig kevesebb percet játszók bizonyíthattak. A végső eredmény túlzó, nagyjából 10-15pontal volt ma jobb ez a Tapolca.

Két szoros vereség

Győri KC ’04–Dávid Kornél KA C 68–82 (12–22, 16–21, 14–12, 26–27)
GYKC ’04: Éhn G. 4, Janszky Z. 18, Dani B. 8, WAWRA M. 24, Hősi R. 6, Székelyhidi B. 2, Horváth Cs. 6. Edző: Király Márió.

Tata–Győri KC ’04 68–61 (19–10, 15–13, 18–23, 16–15)
GYKC: Janszky Z. 8, Dani B. 10, Éhn G. 2, HŐSI R. 10, HORVÁTH CS. 11, Wawra M. 17, Székelyhidi B. 2, Ács D. 1. Edző: Király Márió.

Nehezen lendültünk játékba

Tapolcai Sziklák–Győri KC ’04 63-58 (12-12, 21-12, 16-18, 14-16)

GYKC: Dani B. 14, Janszky Z. 10, Wawra 21, Horváth Cs. 8, Hősi R. 5.

Király Márió edző: - Az első negyedben úgy éreztem, hogy egyszerűen Győrben maradtak a srácok. A kosárlabdára legkevésbé hasonlító megmozdulások sokaságát produkálták, de így is döntetlenre hoztuk a negyedet. A második negyedbeli csapatunk rátett egy jó nagy lapáttal erre. Az itt kialakult hátrányt a mérkőzés során már nem voltunk képesek ledolgozni. A félidő utáni percekben Dani Balázs szerencsétlen esése után a sorsunk meg is pecsételődött. Az ő kiválásával nem volt, aki fazont is szabjon a játékunknak. A mérkőzés végére próbáltunk küzdeni, de már nem volt elég időnk. Az utolsó pillanatokban több üres ziccert is kihagytunk, így még a szerencse se utazott el velünk Tapolcára. Sajnálatos vereséget szenvedtünk, egy olyan csapat ellen, amelyiket simán vernünk kellett volna.

Győri KC ’04–MTE 1904 69-33 (15-15, 24-4, 18-2, 12-12)

GYKC: Hősi R. 5, Éhn G. 2, Horváth Cs. 22, Wawra M. 12, Dani B. 16, Janszky Z. 7, Németh A. 2, Székelyhidi B. 2.

Király Márió edző: - Minimális pihenővel kezdtük a második mérkőzésünket. Ennek a hatása közel egy negyedig érződött is. Ezt követően viszont egyértelműen domináltunk a mérkőzésen. Szép támadásokat hajtottunk végre. Kreatív, gyors játék jellemezte a csapatot ezután. Ezen felül a védőoldalon is sok-sok labdaszerzés, és kivédekezett támadás volt. Örültem, hogy végre felszabadultan tudtunk játszani. Több extra, látványos megoldás is született. Sajnos a triplák nem sültek, valamint a magas embereink ma nem voltak éppen a toppon, de ezeket leszámítva ez jó edzőmérkőzés volt a számunkra. Két hét múlva újabb forduló, ahol szeretnénk dupla győzelemmel zárni az évet.

Lecsúsztunk egy csoportot

Győri KC ’04-Tatabányai Kenguruk 42-103 (14-25, 11-34, 6-26, 11-18)

GYKC: Janszky Z. 8, Majsa Z. 10, Dani B. 2, Ács D. 4, Horváth Cs. 8, Hősi R. 3,  Wawra M. 5, Székelyhidi B. 2.

Király Márió edző: - A mérkőzés egészében úgy játszottunk, mintha a felkészülés elején lettünk volna. Az eddig tanult kosárlabda elemekből semmit sem kaptam vissza. Egyénieskedő játék volt jellemző ránk. Ismét száz pont felett kaptunk, ami elég elkeserítő. Kiemelkedő egyéni teljesítmény ezúttal elmaradt, így a nagykülönbségű vereség teljesen reális. A következő fordulóra sokkal hatékonyabb védekezést kell összeraknunk, különben ott is csak a mérkőzéshez való asszisztálás vár ránk.

Pápa KC-Győri KC ’04 66-57 (17-11, 11-10, 24-19, 14-17)

GYKC: Janszky Z. 13, Dani B. 7, Wawra 20, Ács D. 3, Hősi R. 6,  Horváth Cs.8/3,

Király Márió edző: - A mérkőzést pihenő nélkül kezdtük. Megbeszéltük, hogy ezt a meccset nyernünk kell. Az első félidőben az ellenfél csak a mi hibáikból élt, valamit egy játékosuk fogott ki extranapot. Végig loholtunk az eredmény után, nagyon sok üres ziccert és büntetőt hagytunk ki. Ilyen dobószázalékkal nem lehet mérkőzést nyerni. A centereink támadásban jeleskedtek, hisz ketten 33 pontot termeltek, viszont a védőoldali munkájuk hagy maga után kívánnivalót. Ezzel a vereséggel lecsúsztunk egy csoportot. A novemberi fordulóra sokkal jobb formába fogunk kerülni, és remélhetőleg dupla győzelemmel térünk majd haza onnan.

A 2004-es csapatunk a fiú serdülőbajnokság területi alapszakaszának II. fordulójában az észak-nyugati régió D csoportjában szerepelt.

Győri KC 2004–Ifjú Sólymok 71–34 (20–8, 16–8, 18–10, 17–8)

GYKC: Dani B. 7, Magyar V. 3, Hősi R. 8, Janszky Z. 14, Wawra M. 14, Blasek B. 6, Horváth Cs. 6, Németh A. 2 , Zseli M. 11/3.

Király Márió edző: – A mérkőzésen az elejétől a végéig domináltunk mind támadó, mind védő oldalon. Az előre megbeszélt védőfeladatokat többé-kevésbé elvégeztük. A festéken belülről, valamint gyorsindítósokból könnyű kosarakat tudtunk szerezi. Minden játékos lehetőséget kapott a mérkőzés folyamán. A pontok szépen eloszlottak, így senkinek sem kellett túlvállalnia magát. Kiemelném a két centerünk hasznos játékát, valamint Dani Balázst, aki kiválóan irányította a csapatot.

Dani Balázs csapatkapitány: - Jól játszottunk az egész mérkőzésen, igazi nagybetűs csapatként. Több extra megoldás is sikerült, valamint sok-sok könnyű kosarat tudtunk szerezni.

Soproni SI B–Győri KC 2004 102–26 (27–6, 23–4, 16–11, 36–5)

GYKC: Dani B. 10, Wawra M. 8, Blasek B. 2, Hősi R. 1, Horváth Cs. 5/3.

Király Márió edző: – Ilyen eredmény után mi jót is mondhatnék? A soproni csapat teljesen más erőt képvisel, mint mi jelenleg. Fizikálisan, sebességben és tudásban is jóval előttünk tartanak. Egy-két szép megoldást leszámítva sok mindent nem tudok elmondani erről a mérkőzésről. Folytatjuk az edzéseket, hiszen mint az eredmény is alátámasztja, van hova fejlődnünk.

Dani Balázs csapatkapitány: – Egyszerűen nem voltunk képesek felvenni az ellenfél tempóját. Sokkal erősebbek, valamint ügyesebbek voltak nálunk. Ők jóval magasabb szintet képviselnek náluk. Ez még csak a második forduló volt, így van lehetőségünk a javításra.