U16

Az utolsó forduló

Győri KC–OSE Lions 54–92 (15–23, 4–25, 16–29, 19–15)

GYKC: Kiss 9, Jóföldi 1, Nagy 4, Pap 14, Csizmadia 3, Gombás 4, HOMOLYA 14, Parcsami 3, Szabó 2, Krasznai, Tibold.

Zsiga Zoltán edző: – Kilenc percig fej fej mellett haladtak a csapatok, majd bekövetkezett a sajnos már „szokásos” összeomlásunk: rossz reakciók sorozatával az ellenfél letámadására sorban adtuk el a labdákat. Ellenfelünk ebben a kilenc percben a 37–4-es rohanásával el is döntötte a mérkőzést. Az utolsó bő másfél negyedben leginkább a fiatalok kaptak lehetőséget, akik Homolya vezetésével nem is vallottak szégyent, ezt a periódust 33–33-mal zártuk.

Győri KC–Soproni Tigrisek 68–132 (13–32, 22–32, 13–34, 20–34)

GYKC: Kiss 7, Jóföldi 11, Nagy 4, PAP 15, Csizmadia 2, GOMBÁS 10, MEZEI 6, Homolya 1, Parcsami 6, Szabó 2, Krasznai 2, Tibold 2.

Zsiga Zoltán edző: – Szezonzáró mérkőzésünket a Soproni Tigrisek ellen játszottuk. Sajnos ellenfelünk negyven percen át tartó egészpályás letámadása miatt lényegében ziccerdobó versennyé degradálódott az összecsapás, amiből viszont mi sosem kerültünk még ki jól. Öröm az ürömben, hogy a fiataloknak – elsősorban Gombásnak és Mezeinek – több kiemelkedő megmozdulása is volt. Nem volt könnyű szezon, rengeteg sérüléssel küzdöttünk, egy meghatározó játékosunk más csapathoz került, a Szombathelyt érzésem szerint vernünk kellett volna, de összességében így is gratulálok a fiúknak az éves kitart ó munkájukhoz, a nehéz ellenfelek előtti tisztességes helytállásukhoz, és mindezek ellenére a szezonban elért regionális harmadik helyezésükhöz, valamint ezúton köszönjük a szülők, testvérek, barátok támogatását.

Nyert az Oroszlány

Győri KC-OSE Lions 54-92 (15-23, 4-25, 16-29, 19-15)

Zsiga Zoltán: - Legutolsó mérkőzésünkön az Oroszlány csapatát fogadtuk. Kilenc percig fej fej mellett haladtak a csapatok, majd bekövetkezett a sajnos már "szokásos" összeomlásunk: rossz reakciók sorozatával az ellenfél letámadására sorban adtuk el a labdákat. Ellenfelünk ebben a kilenc percben 37-4-es rohanásával el is döntötte a mérkőzést. Az utolsó bő másfél negyedben leginkább a fiatalok kaptak lehetőséget, akik Homolya vezetésével nem is vallottak szégyent, ezt a periódust 33-33-mal zártuk.

Kétszer is kikaptunk

Ifjú Sólymok-Győri KC 71-46 (16-13, 19-14, 21-9, 15-10)

GYKC: PAP 12, KISS 20/6, Csizmadia 2, Jóföldi 2, Nagy 2, Parcsami 4, Mezei 1, Kabács, Szabó, Homolya 3, Tibold, Krasznai.

Alba Fehérvár/B-Győri KC 94-66 (24-15, 21-22, 26-17, 23-12)

GYKC: Kiss 14/3, PARCSAMI 12, Jóföldi 6, Nagy 7, Homolya, DALLOS 25/3, Mezei 1, Kabács, Szabó, Krasznai 4, Tibold, Csizmadia.

Zsiga Zoltán edző: - A héten először Szombathelyen vendégeskedtünk. Nem véletlen a szóhasználat, ugyanis nagyon udvariasan játszottunk: a lepattanókat átengedtük a hazaiaknak, hagytuk őket betörni, könnyű kosarakat szerezni, a saját játékukat játszani. Ilyen hozzáállással nem is lehetett más a mérkőzés kimenetele, mint vereség.

Két nappal később újra megmérettettük magunkat, ezúttal Székesfehérvárra utaztunk. Már a kezdetektől lendületesen, gyorsan és pontosan játszottunk, ellenfelünk nem is igen találta saját ritmusát, így 19 percig kiélezett mérkőzést játszottunk (39-37). Sajnos ekkor egy négyperces rövidzárlat következett, sok kihagyott ziccerrel, az Alba dobásai azonban a gyűrűben landoltak, dobtak 14 pontot, amire nem tudtunk válaszolni, ezzel behozhatatlan hátrányba kerültünk. A végére kialakult különbség nem túl reális, ennyivel nem volt jobb a Fehérvár. Sőt, ha olyan pontosan dobunk középtávolról, mint azt ellenfelünk tette, akkor csak pár pont lehetett volna a differencia. Gratulálok a srácoknak a küzdeni akarásukhoz és hozzáállásukhoz. Ilyen attitűddel nem olyan savanyú a szőlő...

Vereség Sopronban

Soproni Tigrisek-Győri KC 133-58 (38-11, 45-11, 33-10, 17-26)

GYKC: Parcsami 11/3, PAP 21, Csizmadia 10/3, Mezei 2, Nagy 3/3, Bokor 2, Krasznai 1, Tóth 2, Homolya 2, Tibold 4.

Zsiga Zoltán edző: - Kadettcsapatunk a Tigrisekkel csapott össze, ahova három kezdő játékosunk betegség, illetve sérülés miatt nem tudott elutazni a csapattal. Az egészpályás letámadás ellen még mindig nagyon megszeppenve játszunk, eladott labdák garmadájával, sokszor szó szerint az ellenfelet indítva. Harminc percig így jóformán csak egy palánkra mentek a támadások, hamar el is dőlt a győztes kiléte. Pozitívum volt azonban az utolsó negyedben, amikor a soproniak felhagytak ezzel a védekezéssel, jó passzokkal megtaláltuk egymást, kimaradt dobásainkat pedig Pap visszatessékelte a gyűrűbe. Örülök, hogy mindenki tudott kosarat szerezni, de a letámadás ellen még rengeteget kell fejlődnünk, elsősorban a passzok megválogatása szempontjából.

Felsőház második forduló

OSE Lions-Győri KC 80-34 (26-10, 13-8, 27-4, 14-12)

GYKC: Parcsami, PAP 6, Jóföldi, KISS 18/12, Nagy 2, Nagy Bálint J., Mezei 4, Csizmadia 2, Tóth, Homolya 2.

Zsiga Zoltán edző: - A kiemelt bajnokságból frissen kiesett Oroszlány ellen játszottunk. A két csapat közti "osztálykülönbség" az első perctől megmutatkozott: ellenfelünk sokkal magasabb intenzitással játszott. Ezt sajnos még Kiss Levente extra dobóteljesítménye sem tudta ellensúlyozni (16/12 az első félidőben), nem volt társa, aki ezen a napon felnőtt volna a feladathoz. Bátortalan támadásaink ráadásul sok eladott labdához vezettek, amivel az ellenfelet indítottuk. Egyedül az utolsó tíz percben játszottuk azt, amit tudunk, ekkor Pap vezérletével jól védekeztünk és támadásban is szép megoldásokat produkáltunk.

Felsőház 2. Forduló

Győri KC - DKKA / B 71-107 (22-22, 16-25, 16-33, 17-27)

GYKC: Parcsami 11/3, Jóföldi 10, KISS 25/6, Nagy Bálint J. 7, Papp 10, Krasznai, Nagy 8/3, Homolya, Tóth, Csizmadia, Tibold

Zsiga Zoltán edző: - Második fordulónk során a Fehérvár / B csapatával küzdöttünk meg. Egy kifejezetten szép megoldásokkal tarkított első félidőt nyújtottunk. Végre eljutottunk odáig, hogy bátran, kezdeményezően játszottunk. Sajnos a 25. percben 48-50-nél egy 5 perces rövidzárlatot kaptunk, ami során az extra napot kifogó ellenfelünk zsinórban 4 hármast is dobott, majd eladott labdáinkat kihasználva beszórt még 14 pontot, ezzel lényegében eldöntve a mérkőzést. A záró negyedben a fehérváriak tovább tudták növelni a különbséget. Gratulálok az ellenfélnek és a vereség ellenére külön kiemelném Kiss Leventét, aki végre igazi vezére volt a csapatnak.

Felsőház 1. Forduló

Győri KC-Ifjú Sólymok 40-42 (7-9, 8-12, 13-17, 12-4)

GYKC: Parcsami 7, Jóföldi 5/3, Kiss 22/3, Nagy Bálint J., Gombás 4, Mezei, Szabó, Krasznai 2, Nagy, Bokor, Tóth.

Zsiga Zoltán edző: - Csapatunk megkezdte a bajnokságot a felsőházban. Rendkívül pontszegény, felemás mérkőzésen vagyunk túl. Védekezésünk kezd kialakulni, a kapott negyvenkét ponttal meg lehetünk elégedve. Támadásban azonban pocsék napot fogtunk ki, a gyűrű „be volt deszkázva”, alig-alig találtunk be, a lepattanó labdákat pedig a nálunk magasabb ellenfél között nem tudtuk visszaszedni. A végén kezünkben volt a hosszabbítás kulcsa, ám a ziccer kimaradt, így sajnos vereséggel hagytuk el a pályát.

U16-os regionális döntő

Soproni Sportiskola A-Győri KC 115-25 (33-12, 23-3, 28-5, 31-5)

GYKC: Dallos 2, Parcsami 7, Jóföldi 3/3, Kiss 7, Pap 3, Nagy Bálint J. 3, Homolya, Szabó, Csizmadia, Krasznai.

Győri KC-Veszprémi UKE 69-31 (26-6, 21-4, 17-9, 5-12)

GYKC: DALLOS 15/6, Parcsami 5, JÓFÖLDI 7, KISS 19, Pap 11, NAGY Bálint J. 8, Homolya 2, Szabó, Csizmadia 2, Krasznai.

Zsiga Zoltán edző: - Nem volt jó előjel, hogy az influenzajárvány bennünket is elért, a sors fintorának köszönhetően mindhárom irányítónk itthon maradt. Első mérkőzésünket a tavalyi hetedik Soproni Sportiskola A csapatával játszottuk. Végig nagyon megilletődötten játszottunk, csak testben voltunk a pályán, amit jelez, hogy első hét(!) ziccerünket kihagytuk. Ellenfelünk így hamar megéreztette velünk, hogy nekünk nem sok babér fog teremni. A rengeteg eladott labda és kihagyott helyzetek miatt fájó vereség lett a vége. A „bronzmérkőzésen” a Veszprémmel csaptunk össze. Nagyon örülök, hogy az első mérkőzést maguk mögött tudtuk hagyni a fiúk, akiket mintha kicserélték volna. Hozzáállásban egy teljesen másik csapat lépett a pályára. Kiváló védekezéssel, többször remek összjátékkal találták meg egymást, aminek meg is lett az eredménye. Szerettük volna, ha a veszprémiek kevesebb pontot dobnak ellenünk, mint első mérkőzésükön, ez sikerült is. Gratulálok a Soproni SI-nek a bajnoki címhez, a srácoknak pedig, hogy fel tudtak állni az első mérkőzés után, és így összességében a regionális harmadik helyezést érték el.

Győzelem Fehérváron

Alba Fehérvár C–Győri KC U16 46–64

GYKC: Nagy B. 5/3, Dallos 9, PARCSAMI 21, Kiss 12, PAP 14, Tibold, Krasznai, Homolya, Jóföldi 3, Csizmadia, Szabó.

Zsiga Zoltán edző: – Székesfehérváron mérettettük meg magunkat. A mérkőzés tétje a regionális bajnoki döntőben való szereplésünk bebiztosítása volt. Az első húsz percben fejben még a buszon voltunk, több hibát is vétettünk, pontatlanul játszottunk, sok pontot engedtünk ellenfelünknek. A második félidőre végre pszichésen is megérkeztünk a pályára, sokkal koncentráltabbak voltunk. Ez jó védekezéshez és gyors támadásokhoz vezetett, ezt a negyedet 22–7-re meg is nyertük, amivel jóformán eldőlt a meccs. Az utolsó negyedben a különbség még egy kicsit nőtt is, ha gyengébb kezdéssel is, de sikerült elérni célunkat. A következő állomás Sopron.

Pápán nyertünk

Az 5. forduló értékelése: Pápai KC-Győri KC U16 45-75

GYKC: Nagy B., Dallos 10, Parcsami 11, KISS 20/3, PAP 16, Tibold, Krasznai 2, Homolya 6, Jóföldi 4, Csizmadia 2, Nagy Bálint János 4.

Zsiga Zoltán: - Pápán lejátszottuk első idegenbeli mérkőzésünket. Mindkét csapat nagyon álmosan kezdett, az első három percben nem született kosár. Szerencsére mi előbb ébredtünk, és a következő öt percben hétszer is betaláltunk a gyűrűbe. A második negyedre a hazai csapat is magához tért, kiegyenlítettebb húsz perc következett, előnyünket azonban tudtuk tartani. Az utolsó negyed ismét a miénk volt, Homolya leleményes kosaraival tovább növeltük előnyünket. A kiadott védőfeladatot a fiúk jól megoldották, gratulálok a győzelemhez.

Kettős győzelem

A negyedik és az előrehozott hatodik forduló értékelése

Győri KC U16–Soproni Sportiskola B 101–46 (31–14, 25–7, 23–9, 21–16)

GYKC: Gombás 6, DALLOS 27, Parcsami 11, Kiss 8, Pap 4, Mezei 3, Nagy Bálint 6/3, Homolya 4, Jóföldi 14/3, Csizmadia 4, Nagy Bálint János 10, Tibold 4.

Soproni Sportiskola B–Győri KC U16 37–73 (6–25, 19–15, 0–13, 12–20)

GYKC: Gombás 4, Dallos 8/3, Parcsami 10, KISS 16/6, PAP 14, Mezei, Nagy Bálint 4, Homolya 2, Jóföldi 5, Csizmadia 2, Nagy Bálint János 6, Krasznai 2.

Zsiga Zoltán edző: – Hétvégén a Soproni Sportiskola csapatával egymás után lejátszottuk két mérkőzésünket. Az első mérkőzésen a kezdetektől jó iramot diktáltunk, így folyamatosan nőtt a két csapat közötti különbség. A sikerből mindenki kivette a részét, minden játékos legalább kétszer a gyűrűbe talált. Külön gratulálok Tibold Tódinak első mérkőzéséhez és első pontjaihoz. Párperces pihenő után kezdetét vette a visszavágó. Mindkét csapat érezhetően dekoncentráltabban játszott, sokkal több hiba volt mindkét oldalon. Középtávoli dobásaink nem sültek annyira, mint az első összecsapáson, de kitűzött célunkat – az első mérkőzésnél kevesebb kapott pont – sikerült elérnünk. Gratulálok a fiúknak!

"Karmoltak" is a Tigrisek

Győri KC U16-Soproni Tigrisek 49-73 (9-16, 16-16, 13-22, 11-19)

GYKC: Gombás, Dallos 14/3, Parcsami 11, KISS 19/6, Pap 5, Mezei, Nagy I Bálint, Homolya, Jóföldi, Csizmadia, Nagy II Bálint.

Zsiga Zoltán: - Ellenfelünk eddig több mint 130 pont felett dobott eddigi mérkőzésein, így az egészpályás letámadás nem ért váratlanul bennünket, annak agresszivitása azonban igen. A Tigrisek karmoltak, hol szó szerint, hol átvitt értelemben. Mivel a játékvezetők engedték a fault-határon való védekezést, így rendkívül sok lett az eladott labdánk, amivel gyakran az ellenfelet indítottuk. Mérkőzés végére a soproniak több, mint másfélszer többet dobtak rá, úgy pedig lehetetlen nyerni. Bátrabb és gyorsabb játékkal nem lett volna ekkora a különbség, ezen kell javítanunk. Az élet megy tovább, készülünk a következő mérkőzésre.

Magabiztos győzelem

Hétfő este második mérkőzését is lejátszotta U16-os csapatunk. Ellenfelünk ezúttal a Székesfehérvár volt. Mindkét csapat jó ritmusban kezdett, mindkét oldalról "sültek" a dobások, az első öt perc kiegyenlített csatát hozott (8-7). Ezt követően azonban Pappal nem tudott mit kezdeni az ellenfél, aki ezt ügyesen kihasználva dobott is négy kosarat, így az első tíz perc végére sikerült meglépnünk. A második negyedben a kezdeti kapkodás után újra összeállt a kép, a pontosabb játéknak köszönhetően tovább nőtt az előnyünk (50-28). A térfélcsere után mindkét oldalon sok rontott dobás volt, ám ellenfelünknek semmi nem jött ekkor össze, dobásaik kimaradtak, és amíg két pontra futotta tőlük, addig mi nyolcszor is betaláltunk. A záró negyedben újra lendületbe jöttünk, s az utolsó hat percben nyújtott védekezésünkkel nem tudott mihez kezdeni az ellenfél, így magabiztos győzelemmel zárult a nap.

Győri KC U16-Alba Fehérvár C 88-41 (24-11, 26-17, 14-2, 24-11)

GYKC: Gombás 9, DALLOS 16, PARCSAMI 14, Kiss 12, PAP 18, MEZEI 6, Krasznai, Nagy Bálint 6, Homolya, Jóföldi 5, Csizmadia, Nagy Bálint 2. Edző: Zsiga Zoltán.