Megnyertük Pannonhalmán a Szent Benedek Kupát!

4. OSE
Pannonhalma - GYKC - 45-42 (17-12;10-14;9-4;9-15)
OSE - GYKC 47-63 (9-30;11-15;10-18,7-10)
Bólyai - GYKC 43-56 (10-16;13-14;8-17;12-9)

Mészáros Dániel edző: – A történet úgy kezdődik, hogy Dávid Gombás kitalálta, hogy neki a buszra olvasnivaló kell, így kiderült, hogy a buszunk "nem tökéletes". A 10 órás kezdésre pont beestünk, ki is kaptunk a hazaiaktól, 45-42 re. Mivel azonban az oroszlányi csapatot mindenki legyőzte és a "körbe verésekből" + 10 ponttal jöttünk ki, így mi nyertük a tornát. Sajnos Tamás Hágen és Zoltán Varga csak a kispadon szurkolhatott, de azt is jól csinálták. Az OSE csapatát jobban, a Bólyait 13 ponttal sikerült megverni, ahol a 7. számú játékos egymaga 36 pontot dobott a 43 -ból. Szerencsére mi csapat szinten is jobban teljesítettünk és remek egyéni teljesítményekkel a kezdeti nehézségek után, egyenletesen jó teljesítménnyel nyertünk! Gratulálok a csapatnak.

U18 OSE - GYKC 48 - 86 (20-17; 4-21;15-26;9-27)

GYKC:Nagy Tamás 30/9, Gergő Telek 22, Dani Vereckei 18, Zoltán Varga 7, Gemza Boldizsár 9, Gombás Dávid 2

Mészáros Dániel edző: – Az első negyedben még döcögött a szekér, utána szépen türelmesen uraltuk a terepet. Nagyobb ellenállást vártunk az Oroszlánytól - szerintem ez egy nagyon vegyes felvágott volt, tavasszal nem ezekkel a srácokkal játszottunk - de ez a győzelem értékéből mit sem von le! Nagyon örülök Vereckei Dani, Gemza Boldizsár, Gombás Dávid, Varga Zoltán jó teljesítményének, szépen felnőttek az "öregek" mellé...

GYKC - Soproni SI/B 57-103 (14-22; 7-29; 12-30; 24-22)

Mészáros Dániel edző: – Egy csütörtök - péntek - vasárnap meccsterheléshez nincs hozzászokva a csapat, ráadásul a pénteki U20 mérkőzésen 4 ember kivételével az NB1 -es csapat ellen játszottunk. Szerintem a negyedek eredményeiből is sok minden kiderül, illetve a 4. negyedben Nagy Tomi nélkül tudtunk 2 ponttal nyerni. A csütörtöki harcosság után nem nagyon értettem a "tanácstalanságot". A soproni "bunkerzóna" ellen nem tudtunk gyors támadásokat vezetni, és mivel az egyetemi csarnok számunkra sem hazai pálya, így a gyűrűt mi sem találtuk el, ezzel a "fegyvernemmel az ellenfél sem sokat próbálkozott. Nagyon örvendetes, hogy a 2000 -es brigád kezd felnőni a feladathoz, Gemza Boldi, Varga Zoli és Gombás Dávid is bontogatja a szárnyait.Ebben a félévben kiderül, hogy kivel is érdemes számolni jövőre.

GYKC - Soproni Tigrisek 63 - 72 (22-24;9-18;16-10;16-20)

Mészáros Dániel edző: –  2 hónapig csak akkor játszottunk mérkőzést, ha szerveztünk magunknak, most hirtelen "nyakunkba szakadt" egy bajnokság. Sajnos nem vettük elég komolyan a mérkőzést, bár a 4. negyed 8. percéig minden esélyünk megvolt a győzelemre. (60-64) majd a végjátékot jobban bírta a Sopron. Telek Gergő mindjárt a 4. negyed elején két "okos" hibával kipontozódott, ezt megéreztük lepattanóban is.

Pannonhalmi Bencés Gimn - GYKC edzőmérk 96-63 (21-24 ;27-11; 26-11; 22-19)

Mészáros Dániel edző: –  Egy remek hangulatú edzőmérkőzést játszottunk Pannonhalmán, ahol szó szerint mindenki lehetőséget kapott a bizonyításra. Rengeteg hiba volt mind a két oldalon, mi egy kicsit elnagyoltuk a megoldásainkat, míg az ellenfél a mérkőzés alatt "beszivárgó" nézők kedvéért is kicsit komolyabban véve a találkozót kihajtotta magát. Gyakoroltunk védekezést - támadást, a 2000 -es korosztálynak remek felmérő volt az aktuális fizikai és technikai állapotáról. A remek hangulatot a játékvezetők sem tudták tönkre tenni és mivel mi edzőmérkőzésként tekintettünk a megmérettetésre, a hibákon is könnyebben túl léptünk. Március 25. -én igyekszünk vissza vágni!

Visszavágtunk a Pápának

Az U18-as bajnokságban csütörtökön sikerült visszavágnunk a Pápának.

Győri KC–Pápa 108–68 (27–17, 20–14, 26–13, 35–24)

GYKC: DEZSÉRI 23, TELEK 24, VARGA R. 10, HÁGEN T. 15, Gombás 10, Gemza 6, Nagy M. 3, Varga Z. 7, Pálinger 2.

Mészáros Dániel edző: – Pápán minimális különbséggel kikaptunk, most azonban – szakzsargonnal élve – rajt-cél győzelmet arattunk, teljesen megérdemelten. Az előző hetek sikertelenségét – meg saját árnyékunkat – átlépve bedaráltuk a tartalékos pápaiakat. Telek Gergő sérülten is 24/10/9-es, Varga Roland 10/14/5-ös mutatóval büszkélkedhet, és Dezséri és Hágen mezőnymunkája is kiemelkdő volt. A padról beszálló Gombás, Gemza, Varga trió is megfelelő harciassággal kapcsolódott a játékba, így az idényben már harmadszor pizzázhatunk a száz dobott pontnak köszönhetően...

Oroszlányi siker

GYKC–OSE Lions 72–90 (24–23, 9–27, 19–25, 20–16)

GYKC: Gombás Á. 1, Gombás D., Gemza B., Parcsami K., Dallos M., Nagy M. 7, Hágen T. 10, Dezséri B. 2, Vereckei D. 8, Telek G. 25, Varga R. 17, Varga  Z. 3.

Mészáros Dániel edző: – Oroszlányban az első negyedet aludtuk át, most a másodikat. Valamint öt hárompontost engedélyeztünk az egyébként nagyon szimpatikus „oroszlánoknak” a harmadik negyedben. Az eredmény ellenére sem adtuk fel a küzdelmet.

Veszprém–GYKC 100–75 (19–31, 34–8, 20–18, 27–18)

A GYKC legjobb dobói: Telek G. 20, Dezséri B. 14, Varga R. 13.

Mészáros Dániel edző: – Győrben simán nyertünk, Veszprémben a kulcsjátékosaink gyorsan begyűjtötté​k a személyi hibáikat,​ így gyorsan lement a mérkőzés. Kevesen vállaltak részt a pontgyártásból és nem tudtuk egymást helyzetbe hozni, páran úgy gondolták, hogy egyedül is lehet mérkőzést nyerni. A második negyedben a veszprémi srácok 34 pontot dobtak, mely teljesítmény nem dicséri a védekezésünk hatékonyságát. A harmadik negyedben sikerült némi rendet tenni a fejekben, de az előző nap lejátszott U20-as meccs is benne volt a lábakban​, így az utolsó negyedet is elvesztettük.​Örülök, hogy megúsztuk sérülés nélkül!​

Pápai KC–GYKC 79–74 (17–20, 20–24, 25–16, 17–14)

A GYKC legjobb dobói: Telek G. 27, Dezséri B. 15, Varga R. 11.

Mészáros Dániel edző: – Megvertük magunkat, kihagytuk a tiszta helyzeteinket, és a 16 -25 személyi hiba arányt látva, durván és dekoncentráltan játszottunk.Megpróbáltuk izomból bedarálni ellenfelünket, pedig ha kicsit használjuk a szürkeállományunkat is, akár más is lehetett volna az eredmény.Tanulság: Hiába vagyunk gyorsabbak, ügyesebbek ezt a játékot még mindig kosárra játsszák.