NAGY KÜLÖNBSÉGGEL GYŐZTÜNK

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC-Budafok 108-74 (34-16, 24-19, 30-19, 20-20)

Győr, 100 néző. V.: Esztergályos, Benedek, Hernicz.

GYKC: Ruják 4, Hegedűs 4, KOVÁCS S. 12/6, GOMBÁS 15/9, NÁRAI 23. Cs.: PUSZTA 27/12, BARUTA 15/9, Nagy T. 2, Kámán 2, Horváth Á. 4, Oláh. Edző: Csaplár-Nagy Ervin.

Csapatunk hamar eldöntötte a találkozót, az 5. percben már 17-9 volt az állás, s ezt az előnyt a szakasz végére gyakorlatilag megdupláztuk. A második tíz perc első fele kiegyenlített küzdelmet hozott (15. p: 44-27), de sikerült egy fokozattal feljebb kapcsolni. Két negyed alatt kis híján 60 pontig jutottunk. A fordulást követően tovább nőtt az előnyünk, a zárószakasz több mint harmincpontos vezetésünkről kezdődött (88-54). Ebben jobbára a cseresorunk játszott, akik tartották a különbséget. A két csapat ezúttal nem volt egy súlycsoportban, minden mutatóban jobbak voltunk. Csak néhány beszédes elem: a lepattanózást 44-23-ra nyertük, a hárompontosokból mi 12-t (30 kísérletből), ellenfelünk mindössze 3-at (20-ból) szerzett, az IBM-pontok pedig 136-66 lett ide.

Csaplár-Nagy Ervin értékelése: - Gratulálok a csapatnak. Kicsit hiányos budafoki csapat érkezett, mert se Drevenka, se Tóth nem volt a csapatban. Az elejétől végig nálunk volt az irányítás, sok könnyű kosarat sikerült szereznünk. Mutatja ezt is a 34 dobott pont az első negyedben, illetve, hogy 14-4 re nyertük a lepattanókat is egy negyed alatt. Ezekből pedig gyorsan tudtunk indulni. Nárai palánk alatt bármikor kosarat dobott, és a sérülésből visszatérő, extra játékot mutató Puszta Dávid vezérletével egyre nagyobb lett a különbség. A jó csapatjátékot mutatja a 27 gólpassz is és a 44 lepattanó. Örülök, hogy mindenki a pályára tudott lépni és nemcsak pár percet töltött a játékban. Ruják Bence bokasérülése szerencsére nem súlyos, pár nap rehabilitáció után újra edzeni tud a csapattal. Jövő hétvégén Pécsre utazunk, ahonnan szintén győzelemmel szeretnénk hazatérni.

SZÜNET UTÁN DŐLT EL

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC-TF-Budapest 82-68 (23-20, 12-16, 21-13, 26-19)

GYKC: RUJÁK 17/3, KOVÁCS S. 23/6, Hegedűs 11/9, GOMBÁS 10/3, NÁRAI 18/3. Cs.: Horváth Á. 3/3, Kovács B., Baruta, Nagy T. Edző: Csaplár-Nagy Ervin.

Az első félidő kiegyenlített küzdelmet hozott, bár az eleje a vendégeknek sikerült jobban, hiszen öt perc után 17-10-re vezettek. A szakasz második felét azonban megnyomtuk, és egy 13-3-as rohanással átvettük a vezetést. A második tíz percben fej fej mellett haladt a két gárda, rendre mi vezettünk egy-két ponttal. Az utolsó pillanatokban azonban beesett egy tripla a vendégek részéről, így egy ponttal ők vezettek a nagyszünetben. A fordulást követően hamar visszavettük az előnyt, s fokozatosan növeltük azt, 46-44-ről 56-47 lett az állás pár perc alatt. A zárófelvonásban is megmaradt a lendületünk, közel húsz ponttal is vezettünk (80-62), s végül biztosan nyertük az újabb rangadót, megerősítve ezáltal dobogós helyünket a Nyugati csoportban.

Csaplár-Nagy Ervin: - Gratulálok a csapatnak. Ismét megmutattuk, milyen a győri szív. A mérkőzést sikerült végig kézben tartani. Néha voltak kisebb kiengedések, de gyorsan összeszedtük a játékunkat és nem engedtünk a TF nyomásának. Ellenfelünk az utolsó percig küzdött a győzelemért, így nem lazíthattunk egy pillanatra sem. Kovács Soma, Ruják Bence extra játéka, Gombás lepattanói, Hegedüs és Horváth Ádám jó védekezése meghozta ismét a gyümölcsét. Remélem, tovább robog a győzelmi vonat, pénteken a Budafok gárdáját szeretnénk legyőzni.

Fontos Győzelem

MTK Törökbálint-Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 79-83 (20-15, 20-24, 13-24, 26-20)

GYKC: RUJÁK 20, Hegedűs 5, KOVÁCS S. 20/6, Gombás 8/6, NÁRAI 15/3. Cs.: BARUTA 15/15, Horváth Á., Kovács B. Edző: Csaplár-Nagy Ervin.

Csaplár-Nagy Ervin: - Hatalmas gratuláció a csapatnak. Az öltözőben elhangzottakat megvalósítottuk a pályán. Büszke vagyok a fiúkra, hogy megint mindent csapatként tudtunk megcsinálni. Baruta bedobta a bombáit, ezzel sokkolta az ellenfelet. Ruják jó kettő kettő elleni játéka, valamint Hegedüs jó védekezése mind-mind fontos része volt a győzelemnek. Az utolsó negyedben, bár nem sikerült nagyon pontot dobni, de az utolsó pillanatokban összeszedett lepattanókkal behúztuk a győzelmet. A pénteki TF elleni hazai mérkőzésre szükség van a szurkolásra, várunk minden kosárlabda barátot. Hajrá Győr!

FÁJÓ VERESÉG

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC-HOYA Pannon Egyetem Veszprém 70-76 (16-15, 21-21, 12-22, 21-18)

Győr, 150 néző. V.: Bognár, Horváth A., Benedek.

GYKC: PUSZTA 15/3, RUJÁK 20/9, Kovács S. 1, GOMBÁS 12/6, Nárai 16/3. Cs.: Kovács B. 3/3, Baruta 3/3, Hegedűs G. Edző: Csaplár-Nagy Ervin.

Jól kezdtük a rangadót, 6-2-re, majd 14-5-re vezettünk, a negyed második felében viszont már csak egy kosarat dobtunk - Nárai közelijével 16-9 volt a javunkra -, a Veszprém pedig egy pontra felzárkózott. A második tíz percben jobbára mi vezettünk 1-4 ponttal, de a szünet előtt nem sokkal fordított a Veszprém (31-32), a pihenőre viszont mi vonulhattunk minimális előnnyel.

A fordulást követően átvette az irányítást a vendéggárda, s végig náluk volt az előny. A szakasz hajrájában nőtt meg igazán a különbség, mikor 49-51 után egy 7-0-ás rohanást mutatott be a veszprémi alakulat. A záróetapban állandósult a tíz pont körüli vendégelőny, a hajrában Ruják triplája, Puszta közelije halvány reménysugarat jelentett (68-73), de a fordításra már nem volt sem idő, sem valós esély.

FONTOS GYŐZELEM

SMAFC-NYME-Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 69-75 (26-24, 17-18, 16-18, 10-15)

GYKC: PUSZTA 18/6, Ruják 14, KOVÁCS S. 12, Gombás 7, NÁRAI 19. Cs.: Kovács B. 5, Baruta. Edző: Csaplár-Nagy Ervin.

Az első negyedben végig fej fej mellett haladt a két csapat, majd a második tíz percben megképtek a hazaiak (43-35), de egy 7-0-ás rohammal egy pontra felzárkóztunk a nagyszünetre. A fordulást követően a vezetést is átvettük (43-46), s megint egymás mellett haladt a két gárda. A zárófelvonásban hét ponttal is vezettünk (62-69), s innen nem adtuk ki a kezdeményezést a kezünkből. A hazaiak 69-71-re feljöttek, két kosárral azonban eldöntöttük a meccset.
Győzelemmel zártuk az évet, szép volt, fiúk!

Csaplár-Nagy Ervin értékelése: - A legnagyobb gratuláció jár a csapatnak. A mérkőzés elején megint a védekezéssel volt problémánk, de a második negyed végére összeállt. Nárai remek labdaszerzéseivel feljöttünk egy pontra a felidő végére. A második felidőben bebizonyitották a fiúk, hogy csapatként tudunk dolgozni és csak így tudunk nyerni. Puszta Dávid betegségből kilábalva remek játékkal rukkolt elő. Gombás Gábor hatalmas szíve most is a pályán volt. Mindig fel tudja tüzelni a csapatot.
Ezzel a hatalmas győzelemmel boldog, békés karácsonyt kívánunk minden szurkolónknak és kosárlabda barátnak.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC-Pápa 79-74 (22-18, 22-22, 14-18, 21-16)

Győr, 200 néző. V.: Radnóti, Gelencsér, Reisz.

GYKC: Puszta 8, Ruják 5, KOVÁCS S. 19/6, GOMBÁS 19/6, NÁRAI 20/6. Cs.: Hegedűs 4, Kovács B. 4. Edző: Csaplár-Nagy Ervin.

A vendégek kezdtek jobban, de egy 10-0-ás rohammal fordítottunk (14-12), s onnantól hullámzó volt a játék. A második tíz percben a pápaiak egy 6-1-gyel nyitottak, amire mi 8-0-val válaszoltunk (31-24). Mielőtt hátradőlhettünk volna, a Pápa kiegyenlített (36-36). A félidő hajrájában Gombás, majd Kovács Soma duplájával négypontos előnyre tettünk szert. Szünet után megint a Pápa kapta el jobban a ritmust, egy 12-2-es rohanást produkáltunk (46-52). Hosszú percekig nem változott az eredmény, a holtpontról mi mozdultunk el előbb (51-52), a záróetap pedig egyenlő állásról kezdődött (58-58). Ebben sem szakadtak el egymástól a felek, a végjátékot azonban jobban bírtuk idegekkel, így fontos győzelmet arattunk.

Csaplár-Nagy Ervin: - Kicsit nehezen kezdtük a mérkőzést, ami sajnos később vissza is köszönt. Nem tudtuk felvenni saját ritmusunkat, csak lassú játékot tudtunk kihozni magunkból. Sok lepattanót adtunk a Pápának, amiből újabb támadást indítottak vagy gyors kosárral büntettek bennünket. A végén pár gyors indítás, pár jó védekezés és befejezés a mi javunkra fordította az eredményt. Sok szusszanásunk nem lesz, pénteken újra a SMAFC otthonába utazunk, ahol csak a győzelem az elfogadható.

VERESÉG A RANGADÓN

Agrofeed-Széchenyi-egyetem-Győri KC–OSE Lions 67–81 (23–16, 16–17, 10–17, 18–31)

Győr, NB I/B-s férfimérkőzés, 600 néző. V.: Sabáli, dr. Magyari, Benedek.

GYKC: Puszta 9/3, RUJÁK 15/3, KOVÁCS S. 20/3, Gombás 5/3, NÁRAI 14. Cs.: Hegedűs 4, Kovács B., Kámán. Edző: Csaplár-Nagy Ervin.

Csapatunk jól kezdett, jobbára nálunk volt az előny, a negyed végére hét ponttal vezettünk. A folytatásban állandósult ez a különbség, a vendégek elsősorban amerikai játékosuk, Lewis révén tartották a lépést velünk. A nagyszünetben is még hattal vezettek Gombásék.

A fordulás után egy 7–0-val fordítottak a vendégek, innentől pedig felváltva vezettek a csapatok. A zárószakasz egypontos oroszlányi vezetésről indult, egy pár perces rövidzárlatot kihasználva az OSE tíz pont fölé hizlalta előnyét, s innen már nem volt visszaút számunkra. A meccsen gyakorlatilag egy „lewisnyi” volt a különbség a két csapat között. Az amerikai kosaras egymaga több pontot dobott, mint az egész oroszlányi gárda. A 81 pontból 41-et vállalt Lewis...

Csaplár-Nagy Ervin: - A pénteki rangadón a jobban teljesítő vendégcsapat győzött, elsősorban azért, mert amerikai irányítójukat nem tudtuk megállítani. A mérkőzés elején még tartottuk a ritmust, de a végére a sok pontatlanságunk sajnos az Oroszlány sikerét hozta. Nagyon vártuk ezt a rangadót, de sajnos nem sikerült a győzelem. Készülünk tovább, nem szabad összeesni. Jönnek a mérkőzések, amelyeket csak összeszedetten, csapatként tudunk megnyerni. Kedden a Hepp-kupában játszunk a SMAFC otthonában, vasárnap pedig a Pápát fogadjuk.

SZÁZ PONT FÖLÖTT DOBTUNK

Alba Fehérvár-Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 59-106 (20-22, 12-33, 18-22, 9-29)

Székesfehérvár, 100 néző. V.: Bognár, Bagi, Major.

GYKC: Puszta 4, RUJÁK 24/6, KOVÁCS S. 22/3, Gombás 7, NÁRAI 15/3. Cs.: Kovács B. 9/3, Horváth Á. 4, Baruta 9/3, Hegedűs G. 5/3, Kámán 5/3, Oláh 2. Edző: Csaplár-Nagy Ervin.

Jól kezdtünk, az első percek után 9-0-ra vezettünk, a negyed végére azonban feljöttek a hazaiak, 17-5-ről 17-15-re alakult az állás, s a különbség nem is változott az első kisszünetig. A második szakaszban viszont mi domináltunk, 22-22 után egy 17-2-es rohanással jelentős előnyre tettünk szert. A félidőre ötven dobott pont fölé jutottunk, s több mint húsz ponttal vezettünk. A harmadik tíz perc megint kiegyenlítettebb volt a játék, de ekkor is növelni tudtuk az előnyünket. A zárófelvonás igazi örömjátékot hozott, melyben az eddig kevesebbet játszók is lehetőséghez jutottak. A vége nagy különbségű diadal lett, csapatunk tehát tovább menetel.

Csaplár-Nagy Ervin értékelése: - A mérkőzést agresszív védekezéssel és gyors kosarakkal nyitottuk. A negyed felénél kicsit kiengedve volt pár könnyen eladott labdánk, a fellazult védekezésünket gyorsan kihasználta a Fehérvár. A második negyedtől azonban folyamatosan növeltük előnyünket. Az utolsó negyedet már teljes cseresorral kezdtük és játszottuk végig. Újabb gratuláció jár a fiuknak és külön gratulálok azoknak a játékosoknak, akik eddig kevesebbet játszottak, de ma is megmutattak extra képességeiket. Készülünk a következő fordulóra, ami az Oroszlány ellen lesz hazai pályán. Szeretnénk kérni minden győri kosárlabda-szurkolót, jöjjön ki, buzdítsa csapatunkat, hogy az oroszlányi együttes ellen is győzelemmel jöhessünk le a parkettről.

SORRENDBEN A HATODIK DIADAL

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC-Bajai Bácska FKE 104-75 (25-20, 27-18, 21-21, 31-16)

Győr, 200 néző. V.: Horváth A., Tóth K., Esztergályos.

GYKC: Puszta 11/3, RUJÁK 14/3, Kovács S. 14/6, Gombás 3/3, NÁRAI 19/3. Cs.: KOVÁCS B. 24/18, BARUTA 13/9, Hegedűs G. 2, Horváth Á. 4, Kámán. Edző: Csaplár-Nagy Ervin.

Az első negyed első felében kiegyenlített volt a küzdelem, ám utána sikerült meglépnünk (7. p: 16-9, 8. p: 20-11). A szakasz hajrájában viszont faragott egy keveset hátrányából a Baja. A második tíz percben sokáig nem változott jelentősen a különbség, ám a félidő végén egy 9-0-val tetemes előnyre tettünk szert (50-34).

A fordulás után a harmadik negyedben is maradt a tisztes különbség, az utolsó felvonásban viszont sikerült még egy lapáttal rátennünk. Az első percekben egy újabb 9-0-ás rohammal húsz pont fölé nőtt a differencia (82-59), amivel el is dőlt végérvényesen a találkozó. A vége igazi örömjáték volt, ahol az eddig kevesebbet játszók közül is többen pályára kerültek, s még sikerült is növelni a különbséget, sőt, a végére 100 pont fölé jutottunk.

Ezzel zsinórban már a hatodik győzelmünket arattuk. Szép volt, fiúk!

Csaplár-Nagy Ervin: - Kicsit szétszórtan kezdtük a tartalékos bajai csapat ellen a mérkőzést. Sok hárompontost kaptunk, amit nyolc-kilenc méterről is bedobtak. Szerencsére a zónavédekezésüket könnyen átjátszottuk. Baruta Ricsi és Kovács Barna extra tripláival megléptünk a vendégcsapattól. A végére a védekezésünk sem volt már átjáróház, így növelni tudtuk a különbséget. Gratulálok a fiúknak! Készülünk a következő feladatra. A munka megy tovább.

MEGVAN AZ ÖTÖDIK IS

Bonyhád-Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 72-80 (19-19, 13-21, 15-20, 25-20)

GYKC: Puszta 15/15, Ruják 10, Kovács S. 9/3, Gombás 6, Nárai 16. Cs.: Kovács B. 16/12, Hegedűs 8/6, Horváth Á. Edző: Csaplár-Nagy Ervin.

Az első tíz perc kiegyenlített küzdelmet hozott, hol egyik, hol másik csapat vezetett, de előnyt egyik sem tudott szerezni. A második szakaszban is sokáig fej fe mellett haladtak a felek, a félidő hajrája azonban nekünk sikerült jobban, egy 10-2-vel zártuk le a negyedet, így nyolcpontos előnnyel mehettünk pihenőre. Ezt a harmadik felvonásban még meg tudtuk toldani öttel, vagyis kellő távolságra kerültünk a hazaiaktól. Ezen a Bonyhád az utolsó szakaszban sem tudott változtatni, így csapatunk zsinórban ötödik sikerét aratta.

Csaplár-Nagy Ervin így értékeli a bonyhádi győzelmet, illetve már előretekint a Hepp-kupa fordulójára is: - A hosszú utazás és a sok várakozás miatt az elején kicsit nehezen találtuk meg a mérkőzés ritmusát. Amikor az ellenfél többször leindított bennünket, akkor kapcsoltunk mérkőzés fokozatba. Puszta Dávid extra teljesítményével és Kovács Barna tripláival kezdtünk meglepni az ellenféltől. Hegedűs beállítása ismét lendületet adott. Gombás és Nárai a palánk alatt küzdött a csapatért. Örülök, hogy a fiúk között mindig van valaki, aki viszi a csapat szekerét. Az utolsó negyedben Kovács Soma megvillanásaival, szerzett labdáival és gyors kosarainkkal bebiztosítottuk a győzelmet. A hosszú hétvége után a Hepp-kupa fordulója lesz a következő erőpróbánk. Most kipihenjük magunkat, majd ott is a győzelemre hajtunk. A Veszprém új igazolással erősített. Róla sok mindent nem tudunk még, de felkészülünk a meccsre, s remélem, megint robban a győri bomba.

NEGYEDSZER IS SIKERÜLT

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC-PVSK 72-66 (18-13, 19-19, 12-17, 23-17)

Győr. V.: Sabáli, Magyari, Benedek.

GYKC: Puszta 10/6, Ruják 10/3, KOVÁCS S. 18/9, GOMBÁS 5, NÁRAI 16. Cs.: Hegedűs 4, Horváth Á., Baruta 3/3, Kovács B. 6. Edző: Csaplár-Nagy Ervin.

Jól kezdtünk, hamar elhúztunk 7-0-ra, de 10-9-nél már a vendégeknél volt az előny. A negyed hajrája a miénk volt, 13-13 után zsinórban öt pontot szereztünk. A második szakaszban 30-19 volt a javunkra, a nagyszünetre ötpontos vezetéssel mehettünk (37-32). A harmadik tíz percben előbb 42-40 lett az állás, majd fordított a PVSK (44-47). Szerencsére hamar kiegyenlítettünk (49-49), s fej fej mellett haladt a két csapat. A zárófelvonásban elléptünk 66-51-re, de egy 10-0-ás baranyai roham után megint szoros volt az állás. Jókor jött Puszta triplája, ezzel gyakorlatilag el is dőlt a találkozó, a végén Kovács Soma két büntetőből állította be a végeredményt. Zsinórban negyedik győzelmünket arattuk. Szép volt, fiúk!

Vezetőedzőnk, Csaplár-Nagy Ervin értékelése: - Gratulálok a csapatnak. Szenvedős mérkőzésen nyertünk a Pécs ellen. sok hiba, pontatlan dobások, könnyű kapott kosarak jellemezték a mérkőzést. Nagyon szoros végjátékban mindig akadt egy játékosunk, aki vitte a vállán a csapatot. Péntekre készülünk a Bonyhád ellen.

A BUDAFOK IS KIPIPÁLVA

Budafok–Agrofeed-Széchenyi-egyetem-Győri KC 67–94 (17–22, 16–12, 16–33, 18–27)

Budafok, NB I/B-s férfimérkőzés, 100 néző. V.: Válé, Győrki, Sértő.

GYKC: Puszta 9/9, RUJÁK 13, KOVÁCS S. 18/9, GOMBÁS 7, NÁRAI 21/3. Cs.: HEGEDŰS 16/9, Horváth Á., Baruta 4, Nagy T. 3, Zábó, Kovács B. 3. Edző: Csaplár-Nagy Ervin.

Az első negyed kiegyenlített játékot hozott, a szakasz második felében tudtunk öt ponttal ellépni. A második tíz percben állandósult a 4–6 pontos különbség, a félidő hajrájában azonban fordított a Budafok, de mégis egy ponttal vezettünk a szünetben. A második félidőben 40–28-as vezetésünknél egy 15–0-val gyakorlatilag eldöntöttük a találkozót, innen már csak az volt a kérdés, mennyi lesz a különbség a végére. Csaplár-Nagy Ervin alakulata zsinórban harmadik győzelmét aratta, ebből kettőt idegenben.

Csaplár-Nagy Ervin értékelése a mai meccsről: - Hatalmas gratuláció a csapatnak. A meccs nagyon nehezen indult, de Nárai jó támadásaival gyűjtögettük a pontjainkat. A sok könnyelműen eladott labdát a Budafok sorra kihasználta és könnyű kosarakkal szórta meg a gyűrűnket. A második félidőben aztán robbant a győri bomba. Hegedűs gyors támadásaival, Kovács Soma kosaraival, Gombás büntetőivel felőröltük a hazai gárdát. A mérkőzés végén a fiatalok is szerepet kaptak, akik tartották az eredményt a lelkes játékukkal. Készülünk a következő mérkőzésre!

LEGYŐZTÜK A TF CSAPATÁT IS

TF-Budapest-Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 66-70 (12-18, 14-20, 16-12, 24-20)

GYKC: Puszta 9, Ruják 11, Kovács S. 26/9, Gombás 1, Nárai 13/3. Cs.: Horváth Á., Kovács B. 6/3, Hegedűs 4, Baruta. Edző: Csaplár-Nagy Ervin.

Az első negyedben csapatunk hamar előnyt szerzett, s ezt a szakasz végéig meg is őrizte. A második tíz percben sem sokat változott a játék képe, a félidőre több mint tízpontos előnnyel vonulhattunk pihenőre. Fordulás után a hazaiak három pontra feljöttek (37-40), de sikerült újítani, így a zárószakasz nyolcpontos előnyünkről indult (42-50). Az utolsó tíz percben a TF feljött, sőt, 54-52-nél már ők vezettek. Szerencsére nem törtünk meg, s visszavettük a vezetést, majd 66-68-nál Puszta két büntetőjével bebiztosítottuk a győzelmet!

Csaplár-Nagy Ervin értékelése: - Hatalmas gratuláció a csapatnak. Nagy győzelem volt. Olyan csapatot sikerült legyőzni, amelyik nagyon veszélyes hazai pályán, sok csapatot fog az agresszivitásukkal felőrölni. Volt megint egy pár perces rövidzárlatunk, de ismét fel tudtunk állni belőle. Ruják jó betörései, Puszta kiharcolt faultjai es büntetői, Nárai lepattanói a végén a mi győzelmünket hozták. Kulcsfontosságú momentumok voltak ezek. Készülünk a Budafokra. Nem szabad kiengedni!

GYŐZELEM UTOLSÓ MÁSODPERCES TRIPLÁVAL

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC-MTK Törökbálint 77-75 (20-19, 17-19, 13-24, 27-13)

Győr, 100 néző. V.: Boros, Kulcsár, Hernicz.

GYKC: Puszta 14, Ruják 11/3, Kovács S. 4, Gombás 20/6, Nárai 22/12. Cs.: Hegedűs G. 6/6, Kovács B., Horváth Á. Edző: Csaplár-Nagy Ervin.

Az első félidő végig szorosan alakult, egyik csapat sem tudott jelentősebb előnyt kiharcolni. Hol nálunk, hol a vendégek vezettek, legfeljebb három-négy ponttal. A nagyszünetre végül egypontos MTK-előnnyel vonulhattak a felek.

Fordulás után viszont jött egy hullámvölgy - hasonlóan az oroszlányi meccshez -, így 48-47-ről pillanatok alatt 48-60-ra módosult az állás. A zárófelvonás 50-64-ről kezdődött, de fokozatosan zárkóztunk fel, s két perccel a vége előtt 72-71-nél már nálunk volt az előny. Az utolsó fél perc rendkívül izgalmasra sikeredett. Az MTK 75-74-es vezetésnél két büntetőt is elhibázott, mi viszont támadhattunk a győztes kosárért, melyet Nárai egy tripla formájában meg is szerzett. Drámai csatában sikerült itthon tartanunk a két pontot. Szép volt, fiúk! :-)

Csaplár-Nagy Ervin értékelése: "Extra győzelem extra játékkal. A mérkőzés első percétől kontrolláltuk az MTK játékát. A megbeszélteket extrán teljesítettük. Puszta Dávid felkészült védekezésével fontos dobóembert tudtunk kikapcsolni a játékból. Nárai Bence hárompontosai, Ruják betörései, Hegedüs agresszivitása, Gombás védekezései kellettek ahhoz, hogy ilyen kaliberű csapatot le tudjunk győzni. A harmadik negyedben volt egy gödör a játékunkban, de higgadtsággal és csapatjátékkal a negyedik negyedben az utolsó másodpercben meg tudtuk fordítani a mérkőzést. Hatalmas gratuláció a fiúknak!"

VERESÉG A RAJTON

OSE Lions-Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 93-70 (23-25, 18-15, 28-14, 24-16)

GYKC: Puszta 20/6, Ruják 3/3, Kovács S. 9/6, Gombás 10/6, Nárai 12/3. Cs.: Hegedűs G. 5/3, Kovács B. 11/9, Horváth Á. Edző: Csaplár-Nagy Ervin.

A hazaik 8-1-gyel kezdtek, de egy 11-0-val fordítottunk. Innen kiegyenlített lett a találkozó, váltott vezetéssel csordogáltak a percek. A félidő hajrája 36-29-es oroszlányi vezetéssel kezdődött, a nagyszünetre viszont csak egy pont volt a hátrányunk (41-40).

A második félidőben 49-48 után hamar tíz pontra nőtt a hazai előny, s ez mintha megtörte volna csapatunkat. A zárófelvonás előtt 69-54-re mentek az oroszlányiak, a fordulat ezután sem jött, a vége 23 pontos vereség lett. Kár a harmadik és a negyedik negyedért.

Csaplár-Nagy Ervin így értékeli az oroszlányi meccset: - Az első fordulóban csarnokavató mérkőzésre utaztunk az Oroszlány csapatához, melynél a döntő az elvárás. Lendületes játékukat az első játékrészben keményen álltuk, sőt, extra ellentámadásokkal vissza is vertük. Jó csapatmunka, pontos dobások jellemezte a csapatunkat. A félidőben egypontos hátrányban mentünk az öltözőbe. A harmadik negyedben még gyorsabb és agresszívabb Oroszlány jött ki a pályára, ami kizökkentett bennünket a ritmusunkból és sorra jöttek az olyan hibák, amelyeket gyerekkorban már tudni kellene elkerülni. Lepattanó hiánya, pontatlan zárások, passzok, kapkodó önfejű játék. Sajnos ezzel felőröltük magunkat. Összességében egy extra első félidő után kavarodott játékot mutattunk a második részben. A héten lesz mit gyakorolni, pénteken várjuk a következő mérkőzést.

Megnyertük az Agrofeed-kupát

Csapatunk ma rendezte a csarnokavató Agrofeed-kupát az új egyetemi csarnokban, s nagy csatában végül megszerezte az első helyet.
Az első találkozón a SMAFC-NYME ellen léptünk pályára, s gyakorlatilag végig vezetve győztünk, bejutva ezzel a fináléba. Itt a Falco U20 várt ránk, s bár a harmadik negyed közepéig végig nyolc-tíz ponttal vezettünk, a vége drámaira sikeredett. Az utolsó két kosár Baruta triplája volt, ezzel nyertünk egy ponttal. A torna legjobb játékosának Puszta Dávidot választották meg.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC-SMAFC-NYME 76-72 (21-18, 24-23, 20-15, 11-16)
GYKC: Kovács B. 5/3, Puszta 14/3, Ruják 12, Horváth Á. 10, Baruta 18/9. Cs.: Nagy T. 2, Hegedűs 13/6, Oláh T. 2. Edző: Csaplár-Nagy Ervin.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC-Falco U20 66-65 (19-13, 19-16, 13-21, 15-15)
GYKC: Kovács B. 7/3, Puszta 7, Ruják 10, Horváth Á. 4, Gombás 13. Cs.: Hegedűs 13, Baruta 12/12. Edző: Csaplár-Nagy Ervin.

További eredmények, elődöntő: Veszprémi Egyetem-Falco U20 60-64. A 3. helyért: Veszprémi Egyetem-SMAFC-NYME 78-65.

Végeredmény: 1. GYKC, 2. Falco U20, 3. Veszprémi Egyetem, 4. SMAFC-NYME.