Nagy különbséggel győztünk

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC-Budafok 108-74 (34-16, 24-19, 30-19, 20-20)

Győr, 100 néző. V.: Esztergályos, Benedek, Hernicz.

GYKC: Ruják 4, Hegedűs 4, KOVÁCS S. 12/6, GOMBÁS 15/9, NÁRAI 23. Cs.: PUSZTA 27/12, BARUTA 15/9, Nagy T. 2, Kámán 2, Horváth Á. 4, Oláh. Edző: Csaplár-Nagy Ervin.

Csapatunk hamar eldöntötte a találkozót, az 5. percben már 17-9 volt az állás, s ezt az előnyt a szakasz végére gyakorlatilag megdupláztuk. A második tíz perc első fele kiegyenlített küzdelmet hozott (15. p: 44-27), de sikerült egy fokozattal feljebb kapcsolni. Két negyed alatt kis híján 60 pontig jutottunk. A fordulást követően tovább nőtt az előnyünk, a zárószakasz több mint harmincpontos vezetésünkről kezdődött (88-54). Ebben jobbára a cseresorunk játszott, akik tartották a különbséget. A két csapat ezúttal nem volt egy súlycsoportban, minden mutatóban jobbak voltunk. Csak néhány beszédes elem: a lepattanózást 44-23-ra nyertük, a hárompontosokból mi 12-t (30 kísérletből), ellenfelünk mindössze 3-at (20-ból) szerzett, az IBM-pontok pedig 136-66 lett ide.

Csaplár-Nagy Ervin értékelése: - Gratulálok a csapatnak. Kicsit hiányos budafoki csapat érkezett, mert se Drevenka, se Tóth nem volt a csapatban. Az elejétől végig nálunk volt az irányítás, sok könnyű kosarat sikerült szereznünk. Mutatja ezt is a 34 dobott pont az első negyedben, illetve, hogy 14-4 re nyertük a lepattanókat is egy negyed alatt. Ezekből pedig gyorsan tudtunk indulni. Nárai palánk alatt bármikor kosarat dobott, és a sérülésből visszatérő, extra játékot mutató Puszta Dávid vezérletével egyre nagyobb lett a különbség. A jó csapatjátékot mutatja a 27 gólpassz is és a 44 lepattanó. Örülök, hogy mindenki a pályára tudott lépni és nemcsak pár percet töltött a játékban. Ruják Bence bokasérülése szerencsére nem súlyos, pár nap rehabilitáció után újra edzeni tud a csapattal. Jövő hétvégén Pécsre utazunk, ahonnan szintén győzelemmel szeretnénk hazatérni.