Újabb győzelem

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC-PVSK 72-66 (18-13, 19-19, 12-17, 23-17)

Győr. V.: Sabáli, Magyari, Benedek.

GYKC: Puszta 10/6, Ruják 10/3, KOVÁCS S. 18/9, GOMBÁS 5, NÁRAI 16. Cs.: Hegedűs 4, Horváth Á., Baruta 3/3, Kovács B. 6. Edző: Csaplár-Nagy Ervin.

Jól kezdtünk, hamar elhúztunk 7-0-ra, de 10-9-nél már a vendégeknél volt az előny. A negyed hajrája a miénk volt, 13-13 után zsinórban öt pontot szereztünk. A második szakaszban 30-19 volt a javunkra, a nagyszünetre ötpontos vezetéssel mehettünk (37-32). A harmadik tíz percben előbb 42-40 lett az állás, majd fordított a PVSK (44-47). Szerencsére hamar kiegyenlítettünk (49-49), s fej fej mellett haladt a két csapat. A zárófelvonásban elléptünk 66-51-re, de egy 10-0-ás baranyai roham után megint szoros volt az állás. Jókor jött Puszta triplája, ezzel gyakorlatilag el is dőlt a találkozó, a végén Kovács Soma két büntetőből állította be a végeredményt. Zsinórban negyedik győzelmünket arattuk. Szép volt, fiúk!

Vezetőedzőnk, Csaplár-Nagy Ervin értékelése: - Gratulálok a csapatnak. Szenvedős mérkőzésen nyertünk a Pécs ellen. sok hiba, pontatlan dobások, könnyű kapott kosarak jellemezték a mérkőzést. Nagyon szoros végjátékban mindig akadt egy játékosunk, aki vitte a vállán a csapatot. Péntekre készülünk a Bonyhád ellen.