Legyőztük a TF csapatát is

TF-Budapest-Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 66-70 (12-18, 14-20, 16-12, 24-20)

GYKC: Puszta 9, Ruják 11, Kovács S. 26/9, Gombás 1, Nárai 13/3. Cs.: Horváth Á., Kovács B. 6/3, Hegedűs 4, Baruta. Edző: Csaplár-Nagy Ervin.

Az első negyedben csapatunk hamar előnyt szerzett, s ezt a szakasz végéig meg is őrizte. A második tíz percben sem sokat változott a játék képe, a félidőre több mint tízpontos előnnyel vonulhattunk pihenőre. Fordulás után a hazaiak három pontra feljöttek (37-40), de sikerült újítani, így a zárószakasz nyolcpontos előnyünkről indult (42-50). Az utolsó tíz percben a TF feljött, sőt, 54-52-nél már ők vezettek. Szerencsére nem törtünk meg, s visszavettük a vezetést, majd 66-68-nál Puszta két büntetőjével bebiztosítottuk a győzelmet!

Csaplár-Nagy Ervin értékelése: - Hatalmas gratuláció a csapatnak. Nagy győzelem volt. Olyan csapatot sikerült legyőzni, amelyik nagyon veszélyes hazai pályán, sok csapatot fog az agresszivitásukkal felőrölni. Volt megint egy pár perces rövidzárlatunk, de ismét fel tudtunk állni belőle. Ruják jó betörései, Puszta kiharcolt faultjai es büntetői, Nárai lepattanói a végén a mi győzelmünket hozták. Kulcsfontosságú momentumok voltak ezek. Készülünk a Budafokra. Nem szabad kiengedni!