Fontos győzelem

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC-Pápa 79-74 (22-18, 22-22, 14-18, 21-16)

Győr, 200 néző. V.: Radnóti, Gelencsér, Reisz.

GYKC: Puszta 8, Ruják 5, KOVÁCS S. 19/6, GOMBÁS 19/6, NÁRAI 20/6. Cs.: Hegedűs 4, Kovács B. 4. Edző: Csaplár-Nagy Ervin.

A vendégek kezdtek jobban, de egy 10-0-ás rohammal fordítottunk (14-12), s onnantól hullámzó volt a játék. A második tíz percben a pápaiak egy 6-1-gyel nyitottak, amire mi 8-0-val válaszoltunk (31-24). Mielőtt hátradőlhettünk volna, a Pápa kiegyenlített (36-36). A félidő hajrájában Gombás, majd Kovács Soma duplájával négypontos előnyre tettünk szert. Szünet után megint a Pápa kapta el jobban a ritmust, egy 12-2-es rohanást produkáltunk (46-52). Hosszú percekig nem változott az eredmény, a holtpontról mi mozdultunk el előbb (51-52), a záróetap pedig egyenlő állásról kezdődött (58-58). Ebben sem szakadtak el egymástól a felek, a végjátékot azonban jobban bírtuk idegekkel, így fontos győzelmet arattunk.

Csaplár-Nagy Ervin: - Kicsit nehezen kezdtük a mérkőzést, ami sajnos később vissza is köszönt. Nem tudtuk felvenni saját ritmusunkat, csak lassú játékot tudtunk kihozni magunkból. Sok lepattanót adtunk a Pápának, amiből újabb támadást indítottak vagy gyors kosárral büntettek bennünket. A végén pár gyors indítás, pár jó védekezés és befejezés a mi javunkra fordította az eredményt. Sok szusszanásunk nem lesz, pénteken újra a SMAFC otthonába utazunk, ahol csak a győzelem az elfogadható.