Nem sikerült egyenlíteni

Agrofeed-SZE-Győri KC-Óbudai Kaszások 90-95 (21-23, 26-18, 23-34, 20-20)

Győr, 100 néző. V.: Szalai, Esztergályos.

GYKC: Geiger 9, GÁLL 13/9, Rátvay T. 9/3, RÁTVAY B. 20, DOMSITZ 19. Cs.: CSABA 14/3, Horváth G. 2, Kámán, Földesi 2, Papp B. 2. Edző: Kozma Tamás.

A vendégek kezdtek jobban, hosszú perceken keresztül náluk volt az előny, de nem volt jelentős a különbség. Olyannyira nem, hogy 15-14-nél már mi vezettünk, sőt, 20-16 is volt a javunkra. A negyed mégis óbudai vezetéssel zárult egy 7-1-es rohammal. A második tíz percben is hasonló volt a játék képe, hol egyik, hol másik csapat vezetett. A félidő hajrájában viszont sikerült egy kicsit ellépnünk a vendégektől (38-33). Egy pontra még visszajött az ellenfél, de aztán az utolsó pillanatokat megnyomtuk, s a pihenőre hatpontos vezetéssel mehettünk (47-41).

A fordulást követően jól folytattuk, hiszen 57-46-ra elléptünk, de a vendégcsapat visszajött a meccsbe, 60-60-nál már megint egyenlő volt az állás, sőt, 62-64-nél már az Óbudai Kaszások vezetett. Időt is kért Kozma Tamás. Nem voltak igazán hatásosak vezetőedzőnk szavai, hiszen nőtt a vendégelőny (65-71). A zárófelvonás előtt öt ponttal vezette a fővárosiak (70-75). Ebben megint a mi perceink jöttek, s a 35. percben 80-79-es vezetésünknél a vendégek edzője kért időt. Jött az újabb fordulat, három perc volt hátra, s 86-84-re a vendégek vezettek. Drámai végjátékban végül a büntetőket jól dobó Óbudai Kaszások győzött, ezzel 2-0-ra megnyerte a párharcot. Mi az 5-8. helyért folytatjuk a küzdelmet.

Kozma Tamás: - Győztes meccset vesztettünk el, a harmadik negyedben ellépett az ellenfél. Sajnálom, hogy nem lesz harmadik meccs. Most várjuk az ellenfelet, s dolgozunk tovább, hogy szépen fejezzük be a bajnokságot.