Vereség az első meccsen

Óbudai Kaszások-Agrofeed-SZE-Győri KC 78-62 (19-16, 21-11, 16-20, 22-15)

Budapest, 100 néző. V.: Jurák, Gaál, Józsa.

GYKC: Geiger 2, Gáll 9/3, HORVÁTH G. 13/9, Rátvay B. 4, DOMSITZ 10. Cs.: CSABA 15/3, FÖLDESI 6/6, Papp B. 3, Kámán. Edző: Kozma Tamás.

A hazaiak 6-0-val kezdtek, de 10-8-nál már mi vezettünk. A folytatásban kiegyenlített volt a játék, de a szakasz végén öt ponttal ellépett a házigazda (19-14). A második tíz percben 21-20 után az Óbudai Kaszások egy 16-2-es rohammal ellépett (37-22). A második félidőben tíz pont körül alakult a különbség, majd 54-36-ról feljöttünk 56-50-re, de a további felzárkózási kísérleteinket visszaverték a Kaszások, s végül sima győzelmet arattak, bár ekkora különbség nem volt benne a játék képében.

A két győzelemig tartó párharc második találkozója kedden 18 órakor lesz a győri egyetemi csarnokban.

Kozma Tamás: - Az eredmény kissé csalóka, szorosabb is lehetett volna a vége, de időnként meggyűlt a bajunk a hazaiak védekezésével, illetve meghatározta a játékunkat Rátvay Tamás hiánya, aki még sem tudta vállalni a játékot. Remélem, kedden vele kiegészülve tudunk egyenlíteni.