Értékes győzelem, biztos a helyünk a nyolcban

Eger-Agrofeed-SZE-Győri KC 91-110 (24-27, 22-24, 28-25, 17-34)

Eger, NB I/B-s férfimérkőzés, Zöld csoport, 100 néző. V.: dr. Szakáll, Domán, Oláh.

GYKC: GEIGER 15/6, CSABA 20/6, RÁTVAY T. 33/9, RÁTVAY B. 30, Domsitz. Cs.: Papp B. 4, Földesi 2, Horváth G. 6, Kámán. Edző: Kozma Tamás.

Hamar nagyobb előnyt szereztünk (5-12), de a folytatásban kiegyenlített lett a küzdelem. Gyakorlatilag végig mi vezettünk, ám mikor sikerült ellépni az ellenféltől (31-40), az egriek rendre felzárkóztak (45-49). A nagyszünetre is csak ötpontos előnnyel mehettünk. A második félidő első felében is hasonló volt a forgatókönyv, már tíz ponttal is vezettünk (61-51), a zárófelvonás előtt azonban egy pontra is megközelített bennünket a hazai alakulat (74-75). Az utolsó tíz percben is szorosvolt az állás két percig, 81-80-as vezetésünknél viszont csináltunk egy 13-4-es rohanást, s ezzel végleg megtörtük az Eger ellenállását, a végén minden addiginál nagyobb lett a különbség. Győzelmünknek köszönhetően biztosan az első nyolc között zárjuk az alapszakaszt.

Kozma Tamás: - Gratulálok a nagyon motivált csapatomnak, összeszedetten kosárlabdázott, de fel is készültünk becsülettel az Eger játékából. Azon nem lepődök már meg, hogy kilencven pontot kaptunk, a lényeg, hogy a kulcsszituációkban mind védekezésben, mind támadásban mi voltunk a jobbak, így értékes győzelmet arattunk.