Túl nagy előnyt adtunk

Agrofeed-SZE-Győri KC-Salgótarján 90-104 (15-27, 23-31, 30-14, 22-32)

Győr, 100 néző. V.: Válé, Gaál, Józsa.

GYKC: GEIGER 14/6, Földesi 2, Rátvay T. 8/6, HORVÁTH G. 15/9, Domsitz 4. Cs.: RÁTVAY B. 32, Papp B. 2, Csaba 11/3, Gáll 2. Edző: Kozma Tamás.

Bár mi dobtuk az első kosarat, de a folytatás rémálomszerűen alakult. Az első félidőben szinte végig a vendégek domináltak, s hamar nagyobb előnyt szereztek (7-19). Lendületben maradt a Salgótarján, a második negyed felénél már húsz ponttal is vezetett (20-40), ami a nagyszünetre is megmaradt. A fordulást követően nagy hajrában kezdtünk, három perccel a zárófelvonás előtt már csak nyolcpont volt a hátrány (59-67), mely az utolsó szakaszra négyre csökkent (68-72). Felcsillant a fordítás reménye (73-74), de valószínűleg a nagy rohamba elfáradtunk, a végjátékban ismét a Salgótarján percei következtek, bebiztosítva ezzel a győzelmet. Csapatunk nagyot küzdött, de túl nagy előnyt adott ellenfelének, ami megbosszulta magát.

Kozma Tamás: - A másodikban a nagy szívünkkel, kitartásunkkal visszajöttünk a meccsbe. Felértünk a csúcs közelébe, de felérni már nem tudtunk, mert elfáradtunk. Sajnos gyenge volt a dobószázalékunk, s az ellenfél zónaja ellen sem találtuk az ellenszert.