Jégcsarnokká változtattuk a kosárcsarnokot

Tiszaújváros-Agrofeed-SZE-Győri KC 85-87 (25-16, 23-15, 20-28, 17-28)

Tiszaújváros, 200 néző. V.: Gál, Lengyel, Sörlei.

GYKC: GEIGER 13/3, GÁLL 20/3, Csaba 2, RÁTVAY T. 19/3, DOMSITZ 12. Cs.: HORVÁTH G. 10/6, Földesi, Rátvay B. 11. Edző: Kozma Tamás.

Az első két negyedben nagyon nem találtuk a ritmust, a hazaiak fokozatosan növelték előnyüket, s a nagyszünetre majdnem húsz ponttal a Tiszaújváros vezetett. A fordulást követően próbáltunk felzárkózni, de tíz pontnál közelebb nem tudtunk kerülni. A zárónegyedben 71-59-es hazai vezetésnél egy 17-0-ás rohanással átettük a vezetést. Innentől nagy versenyfutás kezdődött, a Tiszaújváros 81-80-nál visszavette a vezetést, sőt, 84-80-ra ellépett. Újabb fordulat jött, 85-84-es vezetésünknél a hazaiak amerikai légiósa csak egyik büntetőjét értékesítette (85-85), a végén pedig Gáll sikeres középtávolijával megnyertük a találkozót. A vendéglátók egy triplával még próbálkoztak, de eredménytelenül.

Kozma Tamás: - Az első félidő ritmustalan, indiszponált játéka után a harmadik negyedtől egészpályás letámadással és emberfogással próbálkoztunk. Ezzel sikerült elbizonytalanítani a hazaiakt, neünk meg megjött a kedvünk, s a végjátékban újabb nagyon fontos győzelmet arattunk. Jégcsarnokká vált a tiszaújvárosi létesítmény, mert megfagyott a levegő, amikor bedobtuk a mindent eldöntő kosarat. Nagyon sajnálom, hogy az U20-as meccsen bokasérülést szenvedett Nagy Tomit elveszítettük egy időre, ezáltal szűkül a rotációnk.