Egy félidőn át volt szoros

Baja-Agrofeed-SZE-Győri KC 111-79 (29-23, 22-21, 31-16, 29-19)

Baja, 300 néző. V.: Gelencsér, Maár, Mintál.

GYKC: Földesi 8, Csaba 4, Rátvay T. 7/3, Rátvay B. 6, DOMSITZ 16. Cs.: GÁLL 16/12, Geiger 2, HORVÁTH G. 14/6, Nagy T. 3/3, Varga Z., Varga R. 3/3. Edző: Kozma Tamás.

Az első negyed kiegyenlített játékot hozott, fej fej mellett haladtak a csapatok, a hazaiak csak a hajrában tudtak kicsit meglépni. A második szakaszban kicsit még növelte előnyét a Baja (35-26), de aztán visszakapaszkodtunk, s 43-43-nál egyenlő volt az állás. A félidő hátralévő részében szerzett előnyt a hazai együttes, mely a harmadik negyedben gyakorlatilag eldöntötte a találkozót. Az utolsó felvonásban is inkább a Baja akarata érvényesült, csapatunk mindent megpróbált, de szorosabbá nem tudta tenni a mérkőzést.

Kozma Tamás: - Huszonöt percig partiban voltunk, utána hiányzott tőlünk egy olyan irányító, aki fazont adott volna a csapatnak. A Baja dinamikusabb volt, ami elsősorban lepattanózásban jött ki. Most ennyire futotta tőlünk, ami egyrészt várható volt, bár akár a meglepetés is benne lehetett volna a játékban. A harmadik szakasz ötperces kosárcsendje végzetesnek bizonyult.