A végjátékban nyertünk

Agrofeed-SZE-Győri KC-DEAC U23 103-97 (22-13, 32-22, 21-35, 28-27)

Győr, 100 néző. V.: Esztergályos, Kéri, Kapusi.

GYKC: FÖLDESI 8, CSABA 12, RÁTVAY T. 23/6, RÁTVAY B. 18, DOMSITZ 19. Cs.: GEIGER 18/6, Gáll 2, Horváth G., Nagy T. 3/3. Edző: Kozma Tamás.

Jól kezdtük a mérkőzést, bár az első öt perc nem sok kosarat hozott (8-4), a folytatásban viszont fokozatosan növeltük az előnyünket, a nagyszünetben majdnem húsz ponttal vezettünk (54-35). A pihenő azonban nem tett jót nekünk, a debreceni fiatalok nagyot küzdve apró lépésekkel dolgozták le hátrányukat, a negyedik negyedben a vezetést is átvették. Innentől fej fej mellet haladtak a csapatok, de az idegek csatájából végül mi jöttünk ki jobban, s nagyon fontos győzelemmel kezdtük az évet.

Kozma Tamás: - Aminek a legjobban örülök, hogy végjátékot tudtunk nyerni. A mérkőzés azt hozta, amit vártam, a debreceniek kellemetlen stílusban kosárlabdáztak, a második félidőben kicsit elfáradtunk, de a holtponton átlendülve sikerült a magunk javára fordítani a mérkőzést.