Csalóka a végeredmény

Agrofeed-SZE-Győri KC–Óbudai Kaszások 97–78 (22–25, 19–19, 28–20, 28–14)

Győr, NB I/B-s férfimérkőzés, Zöld csoport, 100 néző. V.: Válé, Gaál, Sentényi.

GYKC: Geiger 12/6, Gáll 20/9, Rátvay T. 16/3, Horváth G. 9/3, Domsitz. Cs.: Földesi, Csaba 9/3, Rátvay B. 17, Nagy T. 7/3, Papp B. 7, Hágen. Edző: Kozma Tamás.

A vendégek kezdtek jobban, az 5. percben 12–8-ra vezettek. A folytatásban egészen a harmadik negyed végéig hol egyik, hol másik csapat vezetett egy-két ponttal, ekkor az óbudaiak elléptek hat ponttal, de a zárófelvonást már mi kezdtük plusz ötről (69–64). Az utolsó tíz percben már nem volt kérdés, ki nyer, ebben a szakaszban felőröltük riválisunk ellenállását. A siker egyik kulcsa az volt, hogy míg nálunk a cserék 40, az ellenfélnél csak 22 pontot szereztek. Ugyanez a kezdőötösöknél 57–56 volt a javunkra.

Kozma Tamás: – Csapatom nagyot küzdött a szimpatikus, fiatal játékosokból álló Óbuda ellen. A végeredmény nem tükrözi megfelelően, mennyire nehéz volt a meccs, melyen elsősorban az döntött, hogy hosszabb volt a kispadunk.