Ismét a győzelem útján

Agrofeed-SZE-Győri KC–Tiszaújváros 98–91 (30–21, 12–19, 29–25, 27–26)

Győr, NB I/B-s férfimérkőzés, Zöld csoport, 100 néző. V.: Szalai, Esztergályos, Benedek.

GYKC: Geiger 4, GÁLL 28/21, Csaba 10, RÁTVAY B. 20, DOMSITZ 14. Cs.: Földesi 3/3, Rátvay T. 8/6, Horváth G. 3, Nagy T. 6/6, Papp 2. Edző: Kozma Tamás.

Kozma Tamás eltiltás miatt nem ülhetett a padon, a lelátón magányosan elvonulva figyelte fiait, s látta, hogy jól kezdenek, mert hamar elléptek ellenfelüktől (17-8). Ezt a különbséget pedig az első negyed végéig tartották is. Utána viszont már nem volt annyira elégedett, mert bár a második szakasz közepén tíz ponttal vezettünk (37-27), a félidő már szoros volt (42-40). A negyedóra szünet jól jött, a folytatásban megint sikerült nagyobb előnyt szerezni, a vendégek öt-hat pontnál közelebb nem igazán tudtak kerülni. A kapott pont ugyan nem kevés, de szerencsére sikerült ennél is többet dobni, így két vereség után ismét nyerni tudtunk.

Bukics Zsolt másodedző (aki Kozma Tamás helyett meccselt): - Ezen a meccsen az volt a lényeg, hogy visszataláljunk a győzelem útjára, mindegy milyen játékkal. Persze a hibákat látjuk, a védekezésen van mit csiszolni, de a srácok nagyon akartak, s azt gondolom, megérdemelten nyertek. Le a kalappal előttük.