Vereség Vásárhelyen

Vásárhelyi Kosársuli-Agrofed-SZE-GYKC 101-87 (32-21, 22-26, 27-12, 20-28)

Hódmezővásárhely, 350 néző. V.: dr. Varga, Resiz, Borgula.

GYKC: RÁTVAY 31/9, Geiger 3/3, Csaba 9, Horváth G. 2, Domsitz 13. Cs.: Földesi 6, GÁLL 23/12, Nagy T., Papp. Vezetőedző: Kozma Tamás.

Pillanatok alatt megnyugtató előnyt harcolt ki a hazai gárda, így 17-8-nál Kozma Tamás időt kért. Jól tette, hiszen Rátvay vezetésével összeszedtük magunkat, a negyed vége azonban ismét a vásárhelyieké volt: ötvenkét pontot szórtak a csapatok tíz perc alatt (32-21). A második negyedben már tizenöt pontos volt a hazai fór, ám nem hagytuk magunkat. A rendkívül dinamikus oda-vissza játék végül odáig vezetett, hogy 54-47-tel vonultak pihenőre a felek.

A harmadik negyedben Rátvay vezérletével tovább zárkóztunk, a 27. percben 65-59 állt az eredményjelzőn. A szakasz hajrájában viszont egy 16-0-ás rohammal tetemes előnyt szerzett a Vásárhely. Úgy tűnt, eldőlt a mérkőzés, de néhány vásárhelyi hibát kihasználva Gáll és Rátvay remeklésével ismét nyílttá tetük a találkozót (85-75). Ennél közelebb kerülni már ne tudtunk, ráadásul edzőnket reklamálás miatt második technikai hibával büntette a játékvezető, ez pedig végképp megpecsételte a sorsunkat.

Kozma Tamás: – Bennragadtunk a kezdésnél, ez meghatározta az első félidőt. Kétszer is visszajöttünk a meccsbe, de a jól szervezetten játszó ellenféllel szemben a védekezés kicsit „lyukas” volt, idegenben 102 pontot dobni nagyon nehéz, most ennyivel lett volna esély győzni.