Fontos győzelem

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC-Nagykőrös 97-83 (18-32, 34-18, 19-16, 26-17)

Győr, 100 néző. V.: Esztergályos, Tóth K., Sabáli.

GYKC: PUSZTA 14/3, RUJÁK 26, GÁLL 13/6, GOMBÁS 9/3, Horváth Á. Cs.: Geiger 8/6, CSABA 24/3, Domsitz, Nagy T. 3/3. Edző: Bukics Zsolt.

Rosszul kezdtek a győriek, az első negyedben végig a Nagykőrös vezetett, a hajrában pedig jelentős előnyre tett szert egy 9-0-ás rohanással, így 18-23-ről 18-32-re módosult az állás. A második szakaszban is őrizte tíz pont körüli előnyét, majd egy 7-0-val 41-44-re feljöttünk, majd 48-48-nál utol is értük ellenfelünket. Innen 66-66-ig fej fej mellett haladt a két csapat, ahonnan mi léptünk meg (73-66). Nem sokáig örülhettünk (75-75), de a hajrá a miénk volt, s előbb 83-75-re megint elhúztunk. A nagykőrösiek 87-83-nál még izgalmassá teeték a végkátékot, de pontot már csak mi szereztünk, így fontos két pontot szereztünk.

Bukics Zsolt: - Borzalmasan kezdtünk, az első félidőben nem igazán tudtunk mit kezdeni a nagykőrösiek játékával, annak ellenére, hogy felkészültünk belőlük. Szünet után stabilabbá vált a védekezésünk, ellenfelünk is elfáradt, s a lepattanókat is jobb százalékban szedtük össze, ezzel pedig meg tudtuk nyerni a mérkőzést.