Sorrendben a hatodik diadal

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC-Bajai Bácska FKE 104-75 (25-20, 27-18, 21-21, 31-16)

Győr, 200 néző. V.: Horváth A., Tóth K., Esztergályos.

GYKC: Puszta 11/3, RUJÁK 14/3, Kovács S. 14/6, Gombás 3/3, NÁRAI 19/3. Cs.: KOVÁCS B. 24/18, BARUTA 13/9, Hegedűs G. 2, Horváth Á. 4, Kámán. Edző: Csaplár-Nagy Ervin.

Az első negyed első felében kiegyenlített volt a küzdelem, ám utána sikerült meglépnünk (7. p: 16-9, 8. p: 20-11). A szakasz hajrájában viszont faragott egy keveset hátrányából a Baja. A második tíz percben sokáig nem változott jelentősen a különbség, ám a félidő végén egy 9-0-val tetemes előnyre tettünk szert (50-34).

A fordulás után a harmadik negyedben is maradt a tisztes különbség, az utolsó felvonásban viszont sikerült még egy lapáttal rátennünk. Az első percekben egy újabb 9-0-ás rohammal húsz pont fölé nőtt a differencia (82-59), amivel el is dőlt végérvényesen a találkozó. A vége igazi örömjáték volt, ahol az eddig kevesebbet játszók közül is többen pályára kerültek, s még sikerült is növelni a különbséget, sőt, a végére 100 pont fölé jutottunk.

Ezzel zsinórban már a hatodik győzelmünket arattuk. Szép volt, fiúk!

Csaplár-Nagy Ervin: - Kicsit szétszórtan kezdtük a tartalékos bajai csapat ellen a mérkőzést. Sok hárompontost kaptunk, amit nyolc-kilenc méterről is bedobtak. Szerencsére a zónavédekezésüket könnyen átjátszottuk. Baruta Ricsi és Kovács Barna extra tripláival megléptünk a vendégcsapattól. A végére a védekezésünk sem volt már átjáróház, így növelni tudtuk a különbséget. Gratulálok a fiúknak! Készülünk a következő feladatra. A munka megy tovább.