Alaposan visszavágtunk a SMAC-nak.

SMAFC–Agrofeed SZE Győri KC 67–88 (16–29, 15–18, 15–23, 21–18)

Sopron, 100 néző. V.: Török, Horváth A., Benedek.

GYKC: GEIGER 7/3, CSABA 24/6, BERNECZEI 16/3, RÁTVAY T. 12/9, DOMSITZ 11. Cs.: Kámán 5, NAGY T. 7/6, Gáll, Földesi, Horváth Á. 6. Edző: Rátvay Tamás.

Nagyon jól kezdtünk, az első negyedben már több mint tízpontos előnyre tettünk szert. A folytatásban is lendületben maradtunk, így megnyugtató vezetéssel mehettünk a pihenőre. A harmadik szakaszban hamar húsz pont fölé nőtt a különbség (33–54), sőt, a harminc ponthoz is közel kerültünk (43–70). A zárófelvonásban már arra figyeltünk, hogy többel nyerjünk, mint amennyivel otthon kikaptunk. Ez szerencsére összejött, így megvan idei első győzelmünk.

Rátvay Tamás: – Szépen védekeztünk már az első perctől kezdve, az első félidőben ehhez okos támadójáték párosult. Kisebb megingás ugyan volt a folytatásban, de végül az egymás elleni összevetésben is jobbak vagyunk. Már a Pécs ellen is látszott, hogy jól megyünk, darálunk. Örülök, hogy most eredménye is lett a jó teljesítményünknek.