Idei első hazai bajnoki mérkőzésünkön 17 pontos vereséget szenvedtünk a SMAFC-tól.

Agrofeed SZE Győri KC–SMAFC 65–82 (15–29, 18–11, 18–20, 14–22)

Győr, NB I/B-s férfimérkőzés, Zöld csoport, 100 néző. V.: Tóth K., Sentényi, Kruk.

GYKC: Geiger 10/6, Gáll 8/3, Rátvay T. 15/12, RÁTVAY B. 16, Horváth Á. 3/3. Cs.: Földesi, Kámán 5/3, Berneczei 3, Csaba 2, Domsitz 3. Edző: Rátvay Tamás.

Jól kezdtük a mérkőzést, a 2. percben már 8-0 volt a javunkra. A folytatásban viszont megakadt a gépezet, a vendég soproniak átvették a vezetést, s az első negyed végére egy híján kétszer annyi dobott pontnál jártak, mint mi. A második negyedben már majdnem húsz pont is volt a különbség. Innen megkezdtük a felzárkózást, a nagyszünetre már csak hét pont volt a hátrányunk. A kapaszkodás 42-44-ig tartott, úgy tűnt, újra nyílt lesz a mérkőzés, de a soproniak újítani tudtak. A zárófelvonásban már siettettük a támadások befejezését, váltakozó sikerrel. A SMAFC megint nagyon ellépett, és el is döntötte a találkozót.

Rátvay Tamás: – Úgy tűnik, a SMAFC lett a mi mumusunk, a felkészülési meccseket is figyelembe véve harmadszor kaptunk ki tőlük. Az ellenfél rutinos játékosai révén felőröltek bennünket, nem tudtunk ezzel mit kezdeni.